„Já s ženou jsme byli v jedné místnosti spolu s naším osmnáctiměsíčním synem, ostatní spali v jiné místnosti. Z trosek nás museli vytáhnout sousedé,“ citovaly ho agentury. „Kdyby bylo zabito jen jediné izraelské dítě, celý svět by byl rozhořčen a scházela by se kvůli tomu Rada bezpečnosti OSN. Krev našich dětí ale pro ně nemá žádnou hodnotu,“ dodal se slzami v očích.
„Lidé v Gaze jsou zvyklí na cokoli, ale tentokrát je to opravdu hrozné, zvlášť kvůli tomu, že jsme během uplynulých osmnácti měsíců museli žít jen s malým množstvím elektřiny, vody a potravin. Pro děti je to jako žít v pekle,“ sdělil telefonicky listu The Independent Fajsal Šavvá, stavební inženýr, který žije v Gaze spolu s manželkou a třemi dětmi. „Zatím se neodvažujeme jít ven. Necítíme se bezpečně,“ dodal.
Kritická situace je i v nemocnicích, kde docházejí léky a lékaři nestíhají ošetřovat zraněné. Podle humanitárních pracovníků z OSN zavládla navíc ve městě panika. „Lidé tady neustále utíkají sem a tam, bomby totiž padají téměř všude,“ zhodnotila situaci Karen Abu Zayd z UNRWA, organizace OSN, která pomáhá palestinským uprchlíkům. „Vládne tady chaos a dochází už i k potyčkám mezi civilisty,“ dodala.