Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Strážník střílel na ochranku diskotéky ve Vysokém Mýtě. Mrtvý a zraněný

Česko

  12:53aktualizováno  13:42
Jeden člověk zemřel a další byl zraněn při noční střelbě ve Vysokém Mýtě. Střílelo se po půlnoci před jedním ze zábavních podniků ve městě, řekla mluvčí krajské policie Jitka Vavřinová. Starosta František Jiraský uvedl, že údajně střílel městský strážník. Podle serveru tn.cz mrtvý i zraněný patřili ke členům ochranky jedné z místních diskoték.
Zbraň

Zbraň foto: Shutterstock

„Jeden muž zemřel na místě, druhý byl převezen s těžkým zraněním do nemocnice,“ uvedla Vavřinová. Policie na místě zadržela dvě osoby a zajistila střelnou zbraň, kterou chce podrobit expertíze. Zadržení dosud nebyli z ničeho obviněni. Blíže identifikovat aktéry případu Vavřinová odmítla.

„Před místní diskotékou nebo restaurací v Pivovarské ulici došlo ke strkanici. Zapletl se do toho i jeden strážník městské policie, který údajně střílel. Nebyl ve službě, je držitelem zbrojního pasu a měl s sebou soukromou zbraň,“ řekl ČTK Jiraský.

Podle něj podobnou tragickou událost ve městě nikdo nepamatuje. „Ten strážník byl bezproblémový, vůbec nechápu, jak se to mohlo stát,“ dodal Jiraský. Podle serveru tn.cz potyčka vznikla poté, co se trojice mužů dožadovala vstupu na diskotéku bez placení vstupného. S tím ale nesouhlasila ochranka.

Autoři: ,