Středa 27. září 2023, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Jeden z poškozených vlaků je zatím na nádraží v Perninku, dráhy ho odvezou po silnici

Správa železnic odstranila z trati u Perninku na Karlovarsku vlaky, které se tam čelně střetly. foto: ČTK

Pernink - Jeden z poškozených vlaků, které se v úterý odpoledne srazily u Perninku na Karlovarsku, zatím zůstává na nádraží v Perninku. Kvůli poškození podvozku bude nutné odvézt ho po silnici. Přesný termín zatím není znám, sdělila to ve čtvrtek mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.
  14:47
Nehodu na Karlovarsku nepřežili dva lidé, desítky dalších byly zraněny.
Zaklíněné vlaky se podařilo dotáhnout na nádraží v Perninku díky takzvanému...

České dráhy také ve středu vyzvaly postižené účastníky tragické nehody, aby se obrátili na dopravce kvůli odškodnému. „Není obvyklé, že by nás osoby kontaktovaly bezprostředně po události, to očekáváme v příštích dnech,“ uvedla dnes Rajnochová.

Vlak jedoucí na Vary nepočkal ve stanici, zjistila Drážní inspekce. Vážně zranění jsou stabilizovaní

Kontaktní e-mail Gorner@gr.cd.cz je podle mluvčí prvotním kontaktem. „Poté již bude další komunikace probíhat dle domluvy tak, jak to bude poškozeným nejlépe vyhovovat. Jsme připraveni pomoci, poradit a vše vyřídit, jak nejrychleji to bude možné,“ dodala.

Nehoda se stala v úterý odpoledne mezi Novými Hamry a dopravnou Pernink. Osobní vlak z Karlových Varů do německého Johanngeorgenstadtu se srazil s osobním vlakem v opačném směru. V obou vlacích cestovalo 33 lidí včetně personálu. Dva lidé zemřeli, devět utrpělo středně těžká a těžká zranění, 15 lidí se zranilo lehce a sedm záchranáři ošetřili na místě. Předběžnou škodu Drážní inspekce vyčíslila na 20 milionů korun.

V Krušných horách se čelně srazily osobní vlaky, zemřeli dva lidé. Strojvůdce zadržela policie

Lidé s nejtěžšími zraněními byly převezeni do plzeňské fakultní nemocnice. Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Andrea Mašínová ve čtvrtek řekla, že všichni čtyři účastníci nehody jsou stále hospitalizováni. „Stav všech pacientů je stabilizovaný, dva z nich přesto zůstávají ve vážném stavu,“ uvedla.

Vyšetřování nehody mezitím pokračuje, a to jak ze strany policie, tak Drážní inspekce i v rámci interního vyšetřování Českých drah. Jeden ze strojvůdců, kterého policie krátce po nehodě zadržela, byl již ve středu propuštěn.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!