Pátek 26. listopadu 2021, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

U dítěte v pražské školce se prokázal koronavirus, příznaky prý nemělo. Celá třída musí do karantény

Vzdělávání

  17:50
Praha - Mateřská škola v pražském Suchdole musela uzavřít jednu ze svých tříd, protože jedno dítě mělo pozitivní test na koronavirus. Podle nařízení hygieniků bude třída do 29. května ve 14denní karanténě. V neděli to řekl ředitel školy Stanislav Zelený, škola o tom informovala i na webu.

ilustrační snímek foto:  Petr Topič, MAFRA

Vyjádření hygieniků ČTK zjišťuje. Vláda školky na rozdíl od ostatních škol v březnu kvůli epidemii koronaviru plošně nezavřela. Nicméně většina tak učinila, některé pak v květnu opět otevřely.

Starosta Suchdola Petr Hejl (STAN) v neděli potvrdil, že nákaza se ve školce objevila. Bližší informace o tom, kolika dětí se karanténa týká, zatím nemá. Jaký bude další postup, podle něj záleží na rozhodnutí hygieniků. „My můžeme dezinfikovat třídy, ale postup musí stanovit oni,“ řekl. „Samozřejmě je to nemilá situace,“ dodal.

Zaměstnanec deratizační společnosti provádí desinfekci školky na Praze 6.
Radnice Prahy 6 nechala 8. března 2020 dvě ze svých škol, které navštěvují...

Ředitel školy uvedl, že o výsledku testu u dítěte a uložení karantény pro třídu, kterou navštěvovalo, ho informovala hygienická stanice v sobotu odpoledne. V neděli nebo v pondělí budou na koronavirus testováni i učitelé a ostatní děti ze zmíněné třídy. „Pokud by byl následně někdo pozitivní, což se ukáže asi v úterý či středu, tak se budou činit další opatření, jak jsem byl poučen. Jedním z opatření by byla i možnost uzavření celé školky,“ doplnil ředitel.

Podle něj dítě chodilo do třídy od pondělí do středy, nemělo příznaky žádné nemoci a rodiče dali čestné prohlášení o jeho zdravotním stavu. Škola podle ředitele dodržovala i všechna hygienická opatření jako častější mytí rukou, používání dezinfekce nebo větší rozestupy při jídle.

Podle průzkumu České školní inspekce, zveřejněného ve čtvrtek, se v březnu a dubnu v souvislosti s opatřeními proti koronaviru v Česku zavřelo kolem 95 procent mateřských škol. Vláda nechala v březnu rozhodnutí o uzavření školek kvůli šíření koronaviru na zřizovatelích, ministerstvo školství jim ale doporučilo provoz přerušit. Některé školky počátkem května obnovily provoz, jiné se na otevření připravují. Podle zjištění školní inspekce by většina školek mohla obnovit provoz ve druhé polovině května.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat