Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Covid 19

Jermanová s Babišem slibují testy pro seniory zdarma. Nic takového nebude, tvrdí premiér

Nový předvolební plakát středočeského hnutí ANO hlásající heslo: „Testy na covid pro seniory zdarma zajistíme“. foto: včelbaba/Twitter

Praha - Na sociálních sítích začal kolovat předvolební plakát středočeského ANO, na kterém hejtmanka a zároveň lídryně kandidátky Jaroslava Pokorná Jermanová po boku svého stranického šéfa a premiéra Andreje Babiše slibuje bezplatné testy na koronavirus pro seniory. Premiér ale slova své stranické kolegyně striktně odmítá.
  13:41

„Testy na covid pro seniory zdarma zajistíme,“ uvádí plakát. Středočeská hejtmanka pro Deník N potvrdila, že opravdu jde o slib hnutí ANO do letošních voleb. „Týká se výhradně Středočeského kraje,“ napsala hejtmanka Deníku N a dodala, že bližší informace zveřejní v příštím týdnu, kdy ve Středočeském kraji startuje kampaň hnutí ANO.

Andrej Babiš ale vše striktně odmítá. „Je to nesmysl, nic takového nebude,“ sdělil serveru Novinky.cz, který se premiéra dotázal, zda se skutečně senioři budou moci nechat zdarma testovat na covid v komerčních laboratořích, jak středočeská hejtmanka slibuje.

Babiš dokonce odmítl, že plakát je kampaní ANO, přestože zástupci středočeského ANO i volební manažer hnutí Deníku N potvrdili, že plakát skutečnou kampaní Středočeského kraje je.

V reakci na to se na sociálních sítích i mezi opozičními hnutími zvedla vlna kritiky. Ta se týkala především faktu, že se ve volebním sloganu hnutí používá onemocnění covid, a zároveň na fakt, že testy zdarma zajišťuje stát již nyní.

Na to na Twitteru upozornil také prezident České stomatologické komory Roman Šmucler. „Jinak důchodci - testy máte na pojišťovnu už teď a kdo je chce ‚z plezíru‘ - nové stojí 100 Kč - výsledek do 15 minut,“ uvedl na svém profilu na sociální síti.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat