Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Jihočechy zradily přesilovky

I druhý semifinálový zápas na západě Čech vyhráli domácí, a srovnali tak stav série na 2:2

KARLOVY VARY Jak důležité je proměňovat přesilové hry. Tak s takovou lekcí odjíždí hokejisté Českých Budějovic ze západu Čech. Ve čtvrtém semifinále totiž Karlovy Vary vstřelily tři góly v početní výhodě a vyrovnaly tak stav série na 2:2.

K. Vary - Č. Budějovice 5:4 Co na konci druhé třetiny vypadalo jako jasný zápas pro Karlovy Vary, se ve třetí části změnilo ve velkou bitvu. Hosté se za stavu 1:5 nevzdali a třemi góly ještě utkání zdramatizovali, na víc už se ale nezmohli.

„Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že už se nemůže nic stát,“ řekl domácí brankář Mensator. Ten chytil dvě minuty před koncem nájezd Kůrky, který mohl vyrovnat. „Udělal kličku do backhandu a naštěstí jsem to vystihl,“ oddechl si gólman. Budějovice v každém zápase této série hrály dvojnásobnou přesilovku, ale ani jednou ji neproměnily. Co v předchozích zápasech nebylo tak důležité, se ve čtvrtém semifinále ukázalo jako stěžejní. Za stavu 1:1 hráli hosté minutu a 36 vteřin pět na tři, ale bez úspěchu. „Neproměněná přesilovka byla rozhodující,“ řekl českobudějovický brankář Chábera, který poprvé v letošním play off nastoupil od začátku.

Za necelých pět minut jim předvedl soupeř, jak se má s nabídnutou šancí zacházet a ve dvojnásobné početní výhodě se ujal vedení. „Důležité bylo, že jsme jejich přesilovku ubránili a sami se pak prosadili,“ poznamenal Václav Baďouček, asistent trenéra Karlových Varů.

Ve 35. minutě při hře pět na čtyři zvýšil vedení domácích na 3:1 střelou od modré Řezníček. „Byl tam jednoznačný faul na brankáře. Gól neměl platit,“ ohradil se sportovní manažer Budějovic Jaromír Látal s tím, že se ještě obrátí na předsedu Komise rozhodčích Pavla Halase.

Domácím, stejně jako den před tím, skvěle vyšla druhá dvacetiminutovka, ve které vstřelili celkem čtyři branky. „Hráli jsme špatně, navíc domácím se dařilo v přesilových hrách,“ komentoval Milan Černý, asistent trenéra hostí.

Do třetí třetiny ale Budějovice nastoupily s tím, že zápas ještě mohou zvrátit. „Šance jsme na to měli,“ uvedl českobudějovický útočník Brabenec. V 55. minutě snížili hosté na rozdíl jediného gólu a domácí se ještě začali strachovat o jasně vyhrané utkání. „Je vidět, že i takový zápas se dá ještě zkomplikovat,“ dodal Mensator.

V pátek se série přesune znovu na led vítěze základní části. Jenže Jihočeši si z Karlových Varů odvážejí devítibrankový příděl. „To nic neznamená. Při hře pět na pět na nás nemají,“ prohodil Brabenec.

Lepší náladu po čtvrtém duelu ale mají Karlovy Vary. „Nevýhoda pro nás je, že hrajeme dvakrát na hřišti soupeře a minimálně jednou musíme vyhrát,“ dodal Mensator.

***

Branky a nahrávky: 12. Grof (Řezníček), 29. Grof (Řezníček), 35. Řezníček, 36. Bílek, 37. Zucker (Pech) - 8. Gřegořek (Kůrka), 45. Toman (Kůrka), 47. Frolo (Brabenec), 55. Brabenec (Toman). Rozhodčí: Homola, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:11. Využití: 3:1. Diváci: 4680 (vyprodáno). Třetiny: 1:1, 4:0, 0:3.

Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, V. Polák. Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.

České Budějovice: Chábera - Mucha, Gřegořek, Toman, Bolf, Sičák, Frolo, Macháček - Šimánek, Brabenec, Sailer - Gulaš, Vak, Veselý - Kůrka, V. Hübl, Kotrla - F. Novák, Mertl, Hřebejk. Trenéři: Jandač a M. Černý.