10. ledna 2019 7:27 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V části Prahy zkolabovala autobusová doprava. Ve sněhové kalamitě mají problém s vyjetím kopců

Autobusy mají problémy se sněhem (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobusy mají problémy se sněhem (ilustrační foto). | foto: ČTK

PRAHA Jihozápad Prahy ochromil sníh, řada autobusových linek nabírá zpoždění. Podle informací pražského dopravního podniku nejsou sjízdné některé svahové komunikace. Komplikace se dotkly nejen části Prahy, ale i přilehlých obcí. Zatím není jisté, kdy bude obnoven běžný provoz linek.

Sníh zkomplikoval jízdu také po středočeských silnicích. Na menších silnicích leží zbytky rozbředlého sněhu. Cestáři doporučují zvýšenou opatrnost i na některých hlavních tazích, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

Sněžení nebo sněhové přeháňky byly ráno hlášeny na Pražském okruhu či dálnicích D1, D5, D8 a D11. V okolí Prahy a na Mladoboleslavsku se může vyskytovat mrholení.

Zbytky rozbředlého sněhu leží hlavně na silnicích druhé a třetí třídy na Kladensku, Berounsku, Benešovsku Kolínsku, Kutnohorsku, Nymbursku, Rakovnicku a v okolí Prahy. Na menších silnicích na Příbramsku si motoristé musejí dávat pozor také na sněhové jazyky a námrazu.

Teploty v regionu se pohybovaly ráno od minus dvou do plus dvou stupňů Celsia a foukal slabý vítr.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz