Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jirásková opět v nemocnici

Česko

PRAHA Herečka Jiřina Jirásková, která v minulých dnech oslavila osmdesáté narozeniny, byla opět v nemocnici. Kvůli zdravotním obtížím byla v pátek dopoledne převezena do nemocnice, uvedl včera deník Aha!.

Kvůli hospitalizaci muselo Divadlo Bez zábradlí nahradit nedělní Sonátu pro lžíci představením Ksicht. „Paní Jiřina Jirásková by si měla odpočinout. Potřebuje zesílit – oslavy životního jubilea ji vyčerpaly,“ řekl ČTK ředitel vinohradského divadla Jindřich Gregorini, který herečku včera v nemocnici navštívil.

Herečku v posledních letech trápila řada zdravotních obtíží, její domovská scéna – Divadlo na Vinohradech – musela kvůli její zdravotní indispozici zrušit představení i minulý týden v sobotu. Jirásková si ale nechala dát jen kapačku a hospitalizaci odmítla. Středeční slavnostní představení Famílie aneb Dědictví otců zachovej nám, pane, které bylo oslavou jejího jubilea, pak ale odehrála.

Divadlo na Vinohradech podle Gregoriniho zřejmě také ve čtvrtek 10. března učiní změnu v repertoáru – hrát má inscenaci Fidlovačka aneb Kde domov můj?, v níž je Jirásková nezastupitelná.

O den později bude její neúčast v komedii Toma Stopparda nazvané Na flámu zřejmě řešit záskokem, dodal ředitel vinohradské scény. Jirásková v současné době vystupuje na Vinohradech, kde působí již neuvěřitelných šedesát sezon, ještě v muzikálu Donaha! a také ve hře Na flámu.

V září 2009 stihla herečku náhlá příhoda břišní, přičemž to byla její pátá operace během posledních dvou let.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...