Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
8. února 2017 10:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jiří Čunek je nejlépe placeným politikem Česka. Bere víc než prezident

Jiří Čunek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Čunek | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Jiří Čunek je v současnosti nejlépe placeným politikem Česka. Jako starosta, hejtman a senátor si měsíčně přijde na téměř tři sta tisíc korun, tedy více než premiér nebo prezident republiky, zjistil deník MF Dnes. Ačkoliv Čunek ještě pár měsíců zpátky tvrdil, že se postu starosty vzdá, své rozhodnutí neustále odsouvá. Za tři měsíce ve všech funkcích si přišel na téměř 860 tisíc.

Lidovecký politik v současnosti zastává post starosty Vsetína, hejtmana Zlínského kraje i senátora. Jiří Čunek sice dlouho tvrdil, že se postu starosty vzdá, v současnosti již tři měsíce zastává všechny pozice.

„Kdyby to bylo na mě, odstoupil jsem už v listopadu. Je na mě ale nátlak, abych zůstal. V lednu se nepodařilo dokončit ty projekty, na které jsou navázané velké investiční akce v dalších letech,“ řekl Čunek pro MF Dnes s tím, že až poté bude moci post starosty předat svému následovníkovi.

Čunek si tak měsíčně přijde na 62 tisíc korun jako starosta Vsetína a 90 tisíc za hejtmanování. Navíc ještě téměř 135 tisíc korun pobírá podle informací MF Dnes za práci senátora a za tři měsíce ve všech pozicích si vydělal už 860 tisíc korun. Politik prý dává „stovky tisíc“ na charitu.

Podpis koaličního memoranda ve Vsetíně 17.10.2016.
Jiří Čunek

Žádný zákon však politikovi nenařizuje opustit jednu z funkcí. Zavazují jej pouze jeho sliby. „Zákony jsou nedostatečné, Čunek by v případě rozdělování dotací pro obce měl jako hejtman ohlásit podjatost,“ dodal pro deník Martin Kameník z protikorupční organizace Oživení.

Lidovky.cz
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou
NAPSAL SÁM ŽIVOT: Mladá maminka už potřetí bojuje s rakovinou

Před třemi lety se Janě Ryšánkové obrátil život naruby. Byla v pátém měsíci těhotenství, když jí lékaři oznámili, že má rakovinu v pokročilém stádiu.