4. října 2017 16:15, aktualizováno  17:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jiří Kajínek měl nehodu na Plzeňsku. Jeden člověk byl zraněn

Jiří Kajínek, který si odpykával doživotní trest za dvojnásobnou vraždu, byl... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Kajínek, který si odpykával doživotní trest za dvojnásobnou vraždu, byl... | foto:  Petr Topič, MAFRA

PLZEŇ Omilostněný vrah Jiří Kajínek měl ve středu odpoledne nehodu na silnici vedoucí do Domažlic. Zřejmě nedal přednost v jízdě na křižovatce a srazil se se Škodou Fabií. Při nehodě se lehce zranila jedna osoba.

Kajínek řídil svůj mercedes. Nehoda neměla žádné tragické následky, kromě lehkého zranění jednoho z účastníků došlo pouze k poškození vozidel. Jiří Kajínek sepsal úřední záznam s plzeňskou policií, k situaci se ale odmítl vyjádřit. O události informoval server Novinky.cz.

„Řidič ročník narození 1961 při výjezdu z dálnice D5 pravděpodobně nedal přednost v křižovatce a střetl se s autem, které řídil muž ročník narození 1974,“ uvedla mluvčí policie Hana Kroftová pro Právo.

Kajínek jel ve voze podle serveru Novinky.cz ještě s jedním člověkem, ve fabii byl jen řidič. „Sjížděl jsem z dálnice a nedával jsem pozor, takže do mě ze strany narazila fabie. Mám zbořené dveře a zadní kolo, takže auto nepojízdné. Naštěstí se nikomu nic nestalo, jsou to jen plechy,“ řekl serveru Kajínek.

Kajínek podle svých slov hovořil se spolujezdcem, pospíchal a předpokládal, že je stále na hlavní silnici.

Mnozí z Kajínkových obdivovatelů věří v jeho nevinu.
Jiří Kajínek s jednou ze svých fanynek.

Prezident Zeman omilostnil Kajínka s podmínkou, že nespáchá žádný trestný čin. Pokud by se tak stalo, putoval by znovu za mříže. Kajínek mínil, že podmínku neporušil. „Podstoupil jsem test na alkohol a byl negativní. Policisté mi pak říkali, že je to přestupek, že jsem přehlédl značku, a že to budou nějaké trestné body a pokuta,“ popsal Kajínek.

Na základě milosti prezidenta Miloše Zemana byl Kajínek 23. května po 23 letech propuštěn z věznice v Rýnovici u Jablonce nad Nisou. V současné době žije se svou přítelkyní v Brně. Za dvojnásobnou vraždu, kterou spáchal u vězení na plzeňských Borech, byl odsouzen roku 1998.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz