10. července 2009 15:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Jižní spojku brzdí kolony, z ulice 5. května je parkoviště

Dopravní zácpa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní zácpa. | foto: Lidové noviny

PRAHA Dopravu na Jižní spojce ve směru od Ruzyně na dálnici D1, kterou už od začátku týdne ztěžují opravy vozovky, dnes opět brzdí kolony osobních i nákladních aut. S velkým zpožděním ale musí řidiči počítat i v ulici 5. května.

Ráno se po okruhu překvapivě jezdilo téměř plynule, v průběhu dne ale opět začal provoz houstnout. Vpodvečer na Jižní spojce stojí několikakilometrové kolony, které jen pomalu popojíždí. Ještě větší potíže čekají na motoristy v ulici 5. května. Dlouhé kolony aut se vůbec nehýbou, z ulice je doslova parkoviště. Doprava se tu pohybuje na stupni číslo pět," řekl pracovník Dopravního
informačního centra.Frekventovaná silnice je kvůli frézování a pokládání nového povrchu zúžená a v dopravní špičce se na ní tvoří v posledních dnech velké dopravní zácpy. V úterý odpoledne se v pravém pruhu vytvořila až pětadvacetikilometrová kolona, ve které stály hlavně kamiony, ve čtvrtek zde řidiči měli až hodinové zpoždění. Problémy jsou zejména na nájezdu na ulici 5. května.

Dopravní omezení na Jižní spojce mělo trvat až do 17. července, na
čtvrtečním jednání pražského magistrátu a Technické správy komunikací (TSK) se však rozhodlo, že skončí už tuto sobotu v poledne.

Podle mluvčího TSK Tomáše Mrázka práce na této silnici působí neúnosnou dopravní situaci. Pražský magistrát proto požádal na svých webových stránkách řidiče, aby věnovali maximální pozornost řízení vozidel, protože "jakákoli byť drobná dopravní nehoda by znamenala kolaps dopravního spojení mezi Jižní spojkou a dálnicí D1".

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz