Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jméno mi moc nepomáhá

Česko

Starosta Chyše Miroslav Dorňák chtěl předat rychtářským právem jeho kolenním kloubům energii, ale Josef Váňa (57) to přešel s úsměvem. „Na tuhle šamanskou schopnost nevěřím,“ culil se.

* Opravdu té hůlce nevěříte?

Na různé léčitele dám, ale tohle je o něčem jiném. Myslel jsem, že ta hůlka je špek, ale není, takže to tu schopnost nejspíš mít nebude.

* Pravé koleno vás trápí už delší čas. Co s tím?

Pan doktor Toman z Plzně říká, že jsme s tím měli něco dělat už loni, ale koleno díky různým výživám funguje. Jak bude čas, jdu na rentgen. Pořád věřím, že mi nebudou muset dát umělý kloub, to by byl konec s dostihy, mohl bych jezdit jen v tréninku. Uvidíme, jestli to půjde oddálit.

* Nedeprimuje vás to?

Ale nééé... (smích) Jednou to musí přijít. Musím rentgen zvládnout ještě před dovolenou v teple.

* Už víte, kam byste vyrazil?

Asi na Filipíny. Pojedu sám, ostatní se musí starat o koně a Pepča (žokej Josef Váňa ml.) chce jet 1. prosince do Austrálie. Do té doby chci všechno stihnout.

* Ještě k nedělní Velké. Jak jste snášel spory a protest?

Já měl kliku, že jsem si šel opláchnout pusu a v televizi jsem ze záznamu viděl, že ve finiši místo na dva koně fakt bylo. Že to pak vyřešili šalamounsky... A věřím, že vidět pan Hájek ten samý záznam zezadu, neprotestoval by.

* Co říkáte na zmínky o váňomanii? Cítíte protekci?

Je to naopak, to by mi nedali ani tu pětistovku pokuty. Myslím, že jsem jeden z nejtrestanějších trenérů. Za maličkosti. U jiných se to přehlídne, u Váni ne. Jméno mi nepomáhá ani při nákupu koní. Říkají: To je Váňa, toho musíme natáhnout. Ale když je kůň dobrej a chci ho, zaplatím.

* Určitě však napomáháte většímu zájmu o dostihy...

To by mě těšilo. Reklamu pro Velkou jsem dělal zadarmo. Syn říkal, že Zidane propaguje fotbal, ale za prachy. Mně za to dostihy stojí.

* Pořád plánujete koňskou základnu v Krušných horách?

Jo, u Božího Daru, u Lukáše Bauera. V tisíci metrech nad mořem se koně vytrvalostně připraví líp než tady. Ale na rychlost máme dráhu tady, v krtčí díře. (smích)

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...