11. října 2010 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

John i Bárta mají kanceláře v sídle VV, sněmovna jim platí nájem

Radek John a Vít Bárta | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek John a Vít Bárta | foto: ČTK

PRAHA Ministři vnitra Radek John a dopravy Vít Bárta, kteří jsou současně poslanci za stranu Věci veřejné (VV), si zřídili své poslanecké kanceláře v pražském sídle VV ve Štefánikově ulici v Praze 5.

Nájem za ně platí Poslanecká sněmovna, VV tak mohou ušetřit 60 000 korun za měsíc a přes 700 000 korun za rok. Píše to deník Blesk. Připomíná předvolební sliby VV, že strana zamezí zneužívání poslaneckých náhrad.

List otiskl profily obou politiků, které mají na sněmovní webové stránce, a internetovou stránku VV. Celostátní adresa strany a adresy kanceláří Johna a Bárty jsou totožné - Štefánikova 203 v Praze 5.

Na otázku, na kolik nájem vyjde, odpověděl Roman Žamboch ze sněmovního tiskového odboru, že pracovníci sněmovny mají údaje za srpen. "Za kancelář Radka Johna to bylo 32 100 korun a za kancelář Víta Bárty 31 045 korun," řekl Žamboch.

John ani Bárta v tom podle Blesku problém nevidí. "Nevím, kde bych jako poslanec za Prahu umístil svoji kancelář lépe než tam, kde mimo domova, vlády, sněmovny a ministerstva trávím nejvíc času," řekl Bárta.

Lidovky.cz, ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.