Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

John obhájil post šéfa VV. Ve vládě být nechce

Česko

  22:28aktualizováno  23:50
PRAHA - Post předsedy strany Věci veřejné obhájil Radek John. Ve volbě přes internet a mobilní telefony mu dalo hlas 1197 z 6225 lidí, kteří směli o šéfovi rozhodovat. Novinářům to řekl koordinátor volby Pavel Dobeš. Hlasování začalo ve čtvrtek 19. června, skončilo v pondělí ve 22:00.

Staronový předseda VV Radek John a Karolína Peake foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

John připustil, že by mu bylo vhod, kdyby zůstal mimo kabinet Petra Nečase (ODS). "Láká mě nebýt ve vládě," řekl staronový šéf VV v České televizi. "Byly případy, kdy má předseda možnosti ovlivňovat věci z K9, kde se řeší problémové věci z vlády, a může se věnovat i jiným věcem," vysvětlil John.

Volbu musí ještě potvrdit Konference VV, která se sejde o víkendu v Hradci Králové. John porazil šéfku poslaneckého klubu této nejmenší koaliční strany Karolínu Peake a olomouckou poslankyni Dagmar Navrátilovou. Faktický šéf VV Vít Bárta se několik dní před volbou vzdal kandidatury.

O PODEZŘENÍCH KOLEM VOLBY ČTĚTE ZDE

John nechtěl vysvětlil, zda budou VV trvat na čtyřech postech ve vládě, jak o tom hovoří koaliční smlouva s ODS a TOP 09. "Ve

Kdy už skončí skandály?

"Nás spíše zajímá, kdy VV přestanou plnit noviny svými skandály," řekl poslanec koaliční TOP 09 Marek Ženíšek.

středu po konferenci budeme mít K9. Tam to budeme řešit."

Na místech místopředsedů VV by John rád viděl poslance Milana Štovíčka, teplického Tomáše Jarolíma, Karolínu Peake, Dagmar Navrátilovou a Kateřinu Klasnovou. "Posilujeme kraje. Je potřeba udělat celorepublikovou stranu," prohlásil John.

ČTĚTE TAKÉ

Volbu šéfa strany poznamenal únik nahrávky ze schůze vedení VV. Na ní stranické špičky hovoří o tom, že John je jen nastrčená tvář, zatímco fakticky

Aby John dokázal, že není placeným hercem

"Gratulace Radku Johnovi, musím říct, že bych mu přál, aby se zbavil pochybností, kdo je skutečným předsedou, aby dokázal, že není placeným hercem. A také bych si přál, aby VV začaly plnit program, za který byly zvoleny," poslanec za ČSSD Jeroným Tejc.

stranu vede Vít Bárta. Ten původně hodlal kandidovat, ale po zveřejnění nahrávky oznámil, že strana se musí semknout za Johnem.

Bárta ovšem zůstane hlavním vyjednávačem strany. "Samozřejmě že bude vyjednávat, on je náš nejsilnější vyjednávač, nenecháme se oslabit," tvrdí bojovně John a k poznámkám, že straníci VV na nahrávce znevažují jeho roli ve straně, podotkl. "Lidé si dělají legraci z čeho chtějí, já si dělám legraci z nich. Oni tam blábolili a bylo to ošklivé, strana věcí veřejných s tímhle nemá nic společného."

Autoři: ,

Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy
Klamatéři: Byznysu se zranitelností snadno podlehnete i vy

Podvodníci dávno neprodávají jen předražené hrnce. Nyní na to jdou ještě rafinovaněji a nachytat mohou kohokoliv z nás. Upozorňuje na ně unikátní...

Mohlo by vás zajímat