Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Johnu Travoltovi se narodil syn

Česko

Před dvěma lety rodinu amerického herce Johna Travolty a jeho manželky Kelly Prestonové potkala tragédie, když jim náhle zemřel syn Jett. V úterý herečka přivedla na svět zdravého syna Benjamina.

LOS ANGELES Americký herec John Travolta a jeho manželka Kelly Prestonová včera oznámili přírůstek do rodiny. Chlapečka, který se narodil téměř dva roky po úmrtí jejich šestnáctiletého syna Jetta, pojmenovali Benjamin.

Mluvčí Samantha Mastová řekla, že manželé a jejich desetiletá dcera Ella Bleu „jsou nadšeni a velmi šťastní z příchodu nového člena rodiny“. V prohlášení uvedli, že maminka i dítě jsou zdrávi a daří se jim dobře.

Benjamin který se narodil v úterý večer na jedné klinice na Floridě, vážil 3,7 kilogramu. Benjamin je třetí dítě Travolty (56) a Prestonové (48), kteří jsou manželé od roku 1991. Jejich nejstarší potomek, syn Jett, zemřel loni v lednu v 16 letech. Příčinou náhlého úmrtí byl záchvat, jenž byl podle rodiny projevem srdeční choroby zvané Kawasakiho nemoc, kterou Travolta junior trpěl od dětství.

Vyděrači chtěli 25 milionů Rodina Johna Travolty nesla úmrtí syna velmi těžce a manželé se celý rok po jeho smrti téměř neukazovali na veřejnosti. Rodina se stala i obětí vydírání dvou lidí, kteří požadovali 25 milionů dolarů (480 milionů korun) a vyhrožovali herci, že zveřejní citlivé informace o smrti jeho syna. Travolta vyděrače žaloval, ale později nechal žalobu stáhnout, protože rodina už nemohla snášet stres, který s procesem souvisel.

Poprvé se Travolta a jeho rodina objevili na veřejnosti loni v listopadu ve městě Ocala na Floridě, kde se zúčastnili promítání Travoltovy nové komedie Old Dogs. Pomohli tím shromáždit tisíce dolarů na charitu. Překonat hoře po smrti syna prý americkému herci pomohla víra. Travolta je aktivním členem Scientologické církve.

Autor:

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...