Lennon již za svého působení v Beatles psal písničky jako například Revolution a potom sám nazpíval známou hymnu mírového hnutí Give Peace a Chance. McCartney ale Prospectu prozradil, že zájem o světové záležitosti a především o vietnamskou válku probudil v Johnovi v polovině 60. let až on a to díky setkání s filozofem Bertrandem Russellem.
„Byl skvělý. Líčil mi vietnamskou válku, velmi špatnou válku, o níž většina z nás tehdy neslyšela, protože se o ní moc nepsalo,“ uvedl šestašedesátiletý hudebník. „Vzpomínám si, jak jsem ještě ten večer šel do studia a vyprávěl klukům, hlavně Johnovi, jaká to je mizerná válka.“
McCartney nahrál svou první protestní píseň Give Ireland Back to the Irish (Vraťte Irsko Irům) až na sólové dráze. Podle některých expertů je však rozhovor jen další McCartneyho snahou podat svou verzi událostí kolem Beatles. „Myslím, že když už tu Lennon není, přepisuje Sir Paul historii,“ řekl autor životopisů všech čtyř „brouků“ Alan Clayson.
„Vzhledem k tomu, že slavným hudebníkům lidé naslouchají... tak jsme možná připravili půdu lidem, kteří přišli po nás. Lidem, jako je (Bob) Geldof nebo Bono,“ narážel McCartney na rockery, kteří pořádají koncerty bojující proti chudobě v Africe.