Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Jsem to já, Anděl, a vždycky jsem byl.‘ Langer okomentoval policejní razii

Česko

  19:00
PRAHA - Exministr Ivan Langer okomentoval policejní zásah Vidkun, který vyústil v obvinění vysokých policejních důstojníků i jeho přítele, podnikatele Ivana Kyselého. „Asi o tom jednou napíši knihu,“ glosoval dění uplynulých dní na sociální síti.

Ivan Langer na 24. kongresu ODS v Olomouci. foto: MAFRA - Tomáš Hájek

13. října, v 8:22, zazvonili na dveře Ivana Langera (ODS) detektivové z protimafiánského útvaru. V rámci operace Vidkun si pro bývalého ministra vnitra došli do jeho bytu v Pařížské ulici v Praze, aby se s ním večer vydali na cestu do Olomouce. Právě tam kriminalisté zasahovali proti policejním důstojníkům, které viní z úniku informací a ovlivňování vyšetřování.

„Dělení na dva světy - reálný a mediální - je už jen ten starý příběh, neboť přeci žijeme v ‚nové, lepší době‘,“ napsal Langer na sociální síť. Narážel zejména na únik informací z vyšetřování směrem k médiím. Neustále ho prý sledují novináři i fotografové. „Asi o tom jednou napíši knihu,“ podotkl.

Ivan Langer jako Anděl

Langerovo jméno zaznamenali detektivové v odposleších policejních důstojníků - když například náměstek krajského ředitele Karel Kadlec po debatě s podnikatelem Kyselým úkoloval svého podřízeného Radka Petrůje. Podle dostupných informací několikrát zaznělo, že pomocnou ruku při zametání vybraných kauz přiloží právě exministr vnitra.

S komentáři k razii si Langer na sociálních sítích vyhrál. „Milé děti, jsem to já, Anděl, a vždycky jsem byl. Hodné děti mi říkají Áčko, zlobivé děti mi říkají Íčko,“ připomněl bývalý politik větu, kterou pronesl před lety na mikulášské oslavě jeho advokátní kanceláře Pečený, Fučík, Langer a v níž naráží na přezdívku „Íčko“, kterou dal politikovi zastřelený kmotr Fratišek Mrázek.

„Takto jsem oslovil přítomné dospěláky, jsouc oděn v bílém hábitu s křidélky na zádech a bělostně kučeravé paruce,“ zavzpomínal Langer na ten den a znovu odkázal na svět reálný a svět mediální. Navíc si postěžoval, že se nemohl několik dní přihlásit na svůj facebookový profil a byl nucen si založit přechodně nový. Ani tak se ale nenechal odradit od toho, aby komunikoval se světem.

Obžalovaní v korupční kauze na Olomoucku (zleva): podnikatel Ivan Kyselý,...

Obvinění v korupční kauze na Olomoucku (zleva): podnikatel Ivan Kyselý, náměstek ředitele olomouckého krajského policejního ředitelství Karel Kadlec a olomoucký hejtman Jiří Rozbořil z ČSSD.

„Říkám to přesto, že si za svá slova vysloužím pokárání od svého skvělého právního zástupce. Říkám to přesto, že má slova budou vyhodnocena jako ‚skryté poselství členům vlivového uskupení‘. Říkám to přesto, že má slova budou mediálně zneužita. Říkám to proto, že těmto slovům a principu, z něhož vycházejí, věřím. Říkám to proto, že si vašich slov podpory vážím. Říkám to proto, že třebaže více a jiných slov nemohu použít, nemohu mlčet. Jsem to já!“ napsal Langer.

Ivan Langer a jeho známý, olomoucký podnikatel Ivan Kyselý sledují zápas Tomáše...
Policisté přivezli 13. října večer do Olomouce Ivana Langera.

Nakonec se ale Langerovi podařilo opět přihlásit na svůj účet, kde má více než 2800 takzvaných přátel. „Chci vám všem převelice poděkovat za to, že jste na něm byli se mnou. Vážím si toho! Chci vám všem od srdce poděkovat za vaše slova podpory. Nezapomenu na to! Zkušenost je nepřenositelná, tudíž nevíte, jak moc mi to pomohlo a pomáhá!“ napsal Langer.

A přidal i jednu radu: „Opovažte se zkoušet získat moji zkušenost, abyste mi porozumněli! Člověk opravdu, ale opravdu nemusí v životě vyzkoušet všechno!“

Operace Vidkun

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...