Čtvrtek 23. ledna 2020svátek má Zdeněk 2 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

URNA, vyděsil se Kott. 'Jsme v prdeli', zachytily odposlechy

Petr Kott na archvním snímku z roku 2004 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Kott na archvním snímku z roku 2004 | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Trio obžalovaných David Rath, Kateřina Pancová a Petr Kott na odposleších ze zatýkání vesele žertuje o sedmi milionech korun v krabici od vína.

LN to potvrdili dva členové mandátového a imunitního výboru, kteří záznam vyslechli ráno. O rozdělování úplatků ve výši 24 milionů korun se v osudný den bavili v domě Kateřiny Pancové.

"Když Kott uvnitř domu uviděl, že policie venku zatýká Davida Ratha, s hrůzou v hlase vykřikl: URNA!" popsal LN zatýkání člen výboru, který si nepřál být jmenován. A pak na odposlechu zaznělo: "Jsme v prdeli."

Šéfka kladenské nemocnice Pancová se prý svého partnera Petra Kotta v osudný okamžik snažila uklidnit, že policie si určitě nejde pro ně. Marně.

Za chvíli už policie oba odváděla v poutech.  Zatýkání podle policejních záznamů předcházela debata o rozdělování milionů z předražené zakázky na opravu Buštěhradského zámku, která se vedla v žertovném duchu. "Tady máš to víno a pij střídmě," žertoval prý Kott o penězích v krabici od vína, se kterou byl David Rath zatčen.

ČTĚTE TAKÉ:

Z odposlechů podle členů výboru jasně vyplývá, že se trojice bavila o rozdělování peněz. Bylo slyšet šustění bankovek. "Mě z toho mrazilo. Odposlechy vyvracejí verzi Davida Ratha, že nevěděl, že v krabici od vína jsou bankovky," řekl LN člen výboru Radek John.

Policie odvezla z Dlážděné ulice i exposlance Petra Kotta.

Policie odvezla z Dlážděné ulice i exposlance Petra Kotta.

Rath se na jednání výboru opět obhajoval tím, že netušil, že v krabici od vína jsou peníze. Neuvěřili mu ale ani bývalí spolustraníci z ČSSD. "Pan Rath mluvil o provokaci z nejvyšších míst. Což ale vzhledem k odposlechům a záznamům, které máme k dispozici, nepůsobilo příliš věrohodně." komentoval policejní záznamy ze zatýkání Stanislav Křeček.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!