Čtvrtek 28. ledna 2021svátek má Otýlie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Proč chtějí Michalákové odebrat syny? Případ zveřejnila, na dětech jí nezáleží, tvrdí úřad

Pokud Eva Michaláková definitivně přijde o oba syny, nebude to paradoxně za to, že by dva malé syny podle norských úřadů špatně vychovávala, ale kvůli tomu, že mluvila s novináři. Alespoň to vyplývá ze žádosti o zbavení rodičovských práv, kterou má server Lidovky.cz k dispozici. „Matka publikováním případu prokázala, že nedokáže odhlédnout od svých pocitů a potřeb,“ argumentuje norský sociální úřad Barnevernet.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hrušovský 2.7.2015 13:32

Je dobře, že se na tyto případy nezapomíná a připomínají se. Takže sami přiznali, že největší důvod, proč jí chtějí odebrat děti, je to, že si to nenechala líbit a zveřejnila to. Obyčejná msta tamních úřadů. Stejně tak je tohle vše msta učitelky v mateřské školce, na kterou si matka dlouhodobě stěžovala. Tak nahlásila vymyšlené zneužívání. Ale ani soudy, ani policie nezjistily nic takového. Jenže sociálka si zřejmě může dělat co chce.

F. Lesniak 11.6.2015 19:47

Je komické, jak se všichni mudrlanti předhánějí ve svých kecech. Nikdo o tom pořádně nic neví a presstitutům bych nevěřil ani pozdrav. A když se angažuje i poťapaný Hašek, tak přeji hodně štěstí.

S. Nováková 23.6.2015 9:20

"Nikdo o tom pořádně nic neví"... a co by o tom kdo jeste vic mel vedet???

F. Lesniak 4.7.2015 12:14

Rozhodně ne to, co si přečtete v médiích. Vy víte, na základě čeho byli kluci odebráni? Proč nechce Michaláková všechno zveřejnit? Už i Zdechovský nějak zdechl.

R. Hledík 4.6.2015 22:56

nějaký šikulka, by měl celou kauzu zaznamenat a po dovršení dospělosti pak dílko předat chlapcům, aby věděli komu nakopat zadek, že je nenechali v Norsku žít a mít se lépe

M. Kokeš 4.6.2015 9:09

Jak myslíte, já vám to vyvracet nebudu...

I. Dvořák 3.6.2015 9:44

Ono odebírání dětí za každou cenu je od Norska  promyšlený tah, jak oživit svoji  zdegenerovanou populaci. Je to levnější, než klasické přistěhovaletství a navíc bez rizika, že do země s dospělými by se mohly dostat bůhvíjaké zvyky, kultůra či náboženství. Odebrané děti vychovají podle norských zvyků.

Ono pokud by se jednalo jen o případ paní Michálkové, mohlo by to vzbudit pochybnosti, zda norské úřady nekonají snad spravedlivě.  Avšak podobných případů jsou stovky a to z celé Evropy, což svědčí o promyšlené metodě.

S tímto norským zločinným a v Norsku uzákoněným zvykem, je třeba počítat a Norsku dát najevo naše opovržení. Něco tak ohavného do  Evropy tohoto století nepatří.

Proti těmto  norským praktikám by se  měla zvednout vlna občanského odporu. Možná taková petice, zveřejněná na NETU  v norštině a podepsaná milionem občanů a odeslaná navšechny státní i nestátní instituce v Norsku,  by asi těm klukům příliš nepomohla, avšak by do jisté míry  podkopala základ onomu  norskému zloči

J. Tobiáš 2.6.2015 17:13

V době před patnácti až sedmnácti lety jsem pobýval v Norsku dost často. Vzpomínám si na obrázek, jehož jsem byl svědkem na poště buďto v městečku Odda nebo Hoyanger. Před poštovní přepážkou stojí na mol opilá maminka, sotva se drží na nohou, přehrabuje se v peněžence a nevybíravým způsobem plísní vedle ní stojícího zkroušeného a mlčícího tatínka, držícího za ruku potomka. Nebylo vidět, že by se ona maminka obávala odebrání dítěte Barnevernetem, ale dost možná, že dnes je z  onoho potomka úředník norské sociálky, který si podobné chování svojí maminky zapamatoval a automaticky jej předpokládá i u maminky české.

I. Hil 2.6.2015 15:53

Matka dělá co může a úřad se jí mstí.

M. Blabla 2.6.2015 15:19

Pokud onen norský úřad rozdělí odebrané sourozence a každé z nich "dá" do jiné rodiny, tedy je odloučí, v tom okamžiku je pro mě nedůležité řešit případnou vinu či nevinu paní Michalákové a tvrdím, že se norské úřady chovají nelidsky v pravém slova smyslu.

A. Hodina 2.6.2015 15:17

Článek hezky odkrývá totalitní praktiky Barnevernetu. Nelíbí se ti náš postup? Mluvíš o něm? Potrestáme tě! Bohužel podobným způsobem někdy fungují i české sociálky a soudy ve věcech péče o děti.

P. Smatlak 20.6.2015 9:15

Já se divím,že mi někdo může odebrat  moje děti když to není podloženo nějakým týráním a to jak duševním nebo fisyckým a jen na základě nějakých nesmyslných doměnek.Jsou to moje děti  a krom případů o kterých se zmiňuji mi do toho nemá kdo co s prominutím kecat.Kdyby se jednalo o soukromý majetek tak tam by asi neudělali nic tam je to tabu že.A co takhle ten jejich Breivik nebo jak se jmenuje.Tam z toho udělali ještě spíše senzaci a měl více prostoru k vyjádření a obhajobě než ta nebohá matka.Jak někteří píší je to jako za nacismu a ještě podložené  zisky které ta nebo ty  organisace z toho májí  bez ohledu na ty děti a na právo podpořené humánímy myšlenkam,právem a spravedlností.Ale peníze a zisky jsou asi důležitější a ostatní je podle těch zdegenerovaných Norů nepodstatné že??!

P. Vaňura 2.6.2015 15:15

Milostivá vrchnost nemůže přenést přes srdce, že jí někdo nelíbá nohy. Breivika na ně, stále více ho začínám chápat!

M. Blabla 2.6.2015 15:20

I on byl odebrané dítě.

J. Kanioková 2.6.2015 22:00

Nebyl, to není faktická informace, i když se stále znovu vynořuje. Ale žil jen s "poťapanou" maminkou.. Čímž tu paní nechci dehonestovat, ale byla trošku jiná, než je normál. 

A od počátku Breivikova případu tvrdím, že jednou bude mít dost vyznavačů. Ty severské země mají trošku zvláštní přístup k mnoha záležitostem, spíš takový kolektivistický. Mají vžito, z důvodu řídké zalidněnosti území, smýšlet ve směru, všichni si pomáhat, nepochybovat o tom, co je jim předkládáno k věření.  No a BV jako instituce tím pádem měla dost volné pole působnosti tak, že se tam uhnízdili i lidi - zaměstnanci, kteří nerespektují Optimální míru. Ony vlastně takové osobnosti se vyskytují všude, i u nás, a je průšvih, natrefíte-li na ně. Mají touhu preventivně páchat dobro, a když se náhodou zjistí, že se udála chyba, NIKDY tito lidi nepřipustí, že to oni tu chybu udělali. Takže začnou vršit jednu zrůdnost na druhou, jen aby jejich pohled na problém nebyl vyvrácen...

M. Bodecek 2.6.2015 14:32

Cechackovsky stadni chovani, jako vzdy. Michalakova (Ceska) = spravnak, Barnevernet (cizak) = zloduch.

A. Ruščák 2.6.2015 14:56

Tak to vůbec není. BV se chová jako totalitní úřad vůči rodinám (zejména) norským, a pak švédským, polským, českým, ruským, indickým, tureckým, somálským, afghánským a mnohým dalším. Zato Vy se chováte jako obyčejný troll.

M. Bodecek 2.6.2015 15:14

Vy jste typicky priklad toho, co jsem mel na mysli. Ukazat prstem a pojmenovat. O tom psal uz Kundera pred padesati lety a od te doby se rozhodne na tom nic v cechackove nezmenilo. Nekracim s davem vztycenych pesti a plytkych vykriku a uz jsem troll.

V. Pavlíčková 2.6.2015 15:51

Sorry, ale pokud nějaký úřad 3 roky řeší návrat dětí do rodiny, kde se žádné z udání neprokázala a nemá to konce a nakonec prohlásí, že matka je nezpůsobilá, protože celou kauzu zveřejnila, tak je něco špatně. A je jedno jestli se jedná o českou, norskou či jinou rodinu.

M. Kokeš 2.6.2015 16:34

Pokud provedete svoje entrée způsobem, jakým jste provedl ("Cechackovsky stadni chovani, jako vzdy..." - mimochodem typický příklad toho nálepkování, které sám kritizujete), nedivte se, že dostanete virtuální facku. Facka není argument, ale jako odpověď na příchozí facku ujde…

Y. Fetsyshkanyn 2.6.2015 13:00

nekamenujte mne, prosím, ale mně se na té paní Michalákové prostě něco nelíbí... možná se ale pletu...

M. Bodecek 2.6.2015 13:28

Nejste sam.

J. Polanecký 2.6.2015 13:30

Kamenovat za tu skvělou intuici a tak věcný příspěvek? Ach, kdo by se odvážil?

Y. Fetsyshkanyn 2.6.2015 13:59

velmi se omlouvám, zřejmě je tu prostor pouze pro vědecky odborné seminaristy

J. Vydra 2.6.2015 19:56

Kdepak, zde je prostor pro slovanské intuitivní pálení čarodějnic - něco se mi na ní nezdá = je jiná než my všichni = je to čarodějnice = upalme ji!!! Ano, tak to má být v této kotlině i dál na Východ!!!

Y. Fetsyshkanyn 2.6.2015 20:44

já měl ale na mysli něco jiného... typ ženy, vydírajícího expartnera skrze společné děti... ale třeba ji křivdím

J. Kanioková 2.6.2015 22:03

Křivdíte..

Y. Fetsyshkanyn 3.6.2015 10:15

v tom případě se jí omlouvám

E. Kučerová 2.6.2015 15:08

Mně se zas nelíbí lidi, co si říkají Yaroslav, ale nic dalšího z toho nevyvozuji.

Y. Fetsyshkanyn 2.6.2015 20:46

Yaroslav či Jaroslav, je to podstatné ?


S Blatným se nedalo pracovat, říká bývalý náměstek ministra Aleksi Šedo

Aleksi Šedo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na ministerstvu zdravotnictví v úterý skončil náměstek pro zdravotní péči Aleksi Šedo. V rozhovoru pro MF DNES...

Test doručovacích služeb: Třetí místo pro Českou poštu, naopak zklamala PPL

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už žádné čekání s balíkem na poště. MF DNES vyzkoušela, že když máte štěstí, můžete pohodlně, levně a spolehlivě poslat...

Protesty v Nizozemsku se absolutně vymkly kontrole, popisuje zraněná Češka

Češka zraněná během nepokojů v Nizozemsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přísná koronavirová opatření stále platí v mnoha zemích světa. Nizozemsko přijalo nejpřísnější opatření od konce druhé...