Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Julínek? Počká až po kongresu

Česko

BRNO Myšlenka, že si jihomoravští občanští demokraté na sobotním sněmu vyřídí své rozpory s ministrem a krajským místopředsedou Tomášem Julínkem, vzala záhy za své. Nikdo takový bod do programu ani nenavrhl.

Julínka přitom část straníků kritizovala za to, že je nedostatečně informuje o svých záměrech s krajským zdravotnictvím, i za to, jak bez bližších znalostí veřejně odmítl jejich krajskou koalici s ČSSD. Sám Julínek přiznal, že zaslechl, že by ho mohla strana vyzvat k odchodu alespoň z funkce krajského místopředsedy. „Byla to ale fáma, víc k tomu nemohu říci,“ poznamenal. Podle něj se o rozporech nebavili ani v kuloárech. „Svou katarzi, vnitřní očistu, si zaslouží po celostátním kongresu každý region, včetně jihomoravského,“ řekl na dotaz LN. Premiér Mirek Topolánek, který se sněmu účastnil, označil Julínka za jednoho z nejlepších ministrů s tím, že popularita pro něj není měřítkem pro hodnocení pracovitosti a úspěchu.

Jihomoravská ODS v sobotu jednala hlavně o přípravách na kongres. Kromě toho, že na předsedu doporučila Topolánka, podpořila i lídra kandidátky do Evropského parlamentu Jiřího Zahradila a za region pak jihlavského europoslance Iva Strejčka, který slíbil otevřít si kancelář i v Brně. Současný brněnský europoslanec Petr Duchoň se už o zvolení neucházel.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?
Jak chutná miminkům pokračovací a batolecí mléko Beggs?

30 rodin dostalo od nás zdarma pokračovací nebo batolecí mléko od prémiové značky Beggs. Co o něm ve svých recenzích napsali? Přečtěte si hodnocení...