Neděle 26. března 2023, svátek má Emanuel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jurečkovu rakvičku či Pospíšilovu čokošpičku? Bárta loví voliče v Plzni

Česko

  7:00aktualizováno  14:45
PLZEŇ - Polonahými modelkami ani zájezdy za levnými potravinami Věci veřejné mnoho voličů nenalákaly. Proto nyní Vít Bárta zkouší štěstí vydáváním časopisu Plzeň bez cenzury. V něm tepou anonymní články do plzeňské radnice vedené ODS. Vedle kritiky šedé eminence tamní ODS Romana Jurečka nabízí výtisk i křížovku nebo poukázku na „kmotrovský zákusek“.

Vít Bárta na pravidelném diskusním večírku v plzeňské kavárně Partie. foto: MAFRA - Martin Polívka

Vít Bárta loni avizoval, že se chce stát plzeňským hejtmanem. Jeho Věci veřejné však do krajských voleb na západě Čech nakonec vůbec nešly.

Do metropole piva i tak Bárta pravidelně jezdí účastnit se diskuzí v kavárně Partie a nově se rozhodl vydávat i měsíčník Plzeň bez cenzury. Stojí za ním ho vydavatelství Věcí veřejných Pražan, které připravovalo obdobný časopis i v hlavním městě. Autory textů vesměs napadajících plzeňskou radnici však tiráž magazínu neuvádí.

ČTĚTE TAKÉ:

Obyvatele Plzně se snaží Bárta zaujmout ostrými výroky proti tamnímu místopředsedovi ODS Romanu Jurečkovi, ale také sladkými zákusky zdarma. V dubnovém výtisku Plzně bez cenzury totiž čtenáři najdou poukázku na „Jurečkovu rakvičku“ nebo „Pospíšilovu čokošpičku“. Chybět nesmí ani obligátní křížovka.

Kandidatura za Plzeňský kraj není na pořadu dne, tvrdí Vít Bárta v rozhovoru.

Jaký je náklad časopisu zdarma dodávaného do schránek Plzeňanů a kolik taková kampaň dlouho před parlamentními volbami stojí, Bárta konkretizovat nechce. Na dotaz serveru Lidovky.cz nereagoval. 

Jurečko, který je v článcích titulován zásadně jako kmotr, Bártově angažmá v Plzni nerozumí. "Nechápu zdejší iniciativy pana Bárty, nepochází odsud. Je to kvůli tomu, že má rád pivo? Proč nám sem chodí udělovat svoje rady, když je může udělovat v Praze?" uvedl pro Lidovky.cz. 

Vedle rozhovoru s Vítem Bártou najdou čtenáři v aktuálním čísle také kritiku výstavby silničního obchvatu Plzně nebo článek o údajně tristní situací úklidu městské části Doubravka. Aktivista Jakub Sobek se zase v interview svěří, že jeden z mála politiků, kterým věří, je „například Vít Bárta, který sice není plzeňský, ale do krajského města míří, kdykoli to jde.“

Volební preference Věcí veřejných se aktuálně potácejí hluboko pod pětiprocentní hranicí. Oživit skomírající parlamentní stranu nepomohly šéfovi strany Vítu Bártovi ani reklamy kritizující lichvářské půjčky, kampaně s polonahými modelkami, ani pořádání zájezdů do zahraničí za levnými nákupy potravin.

Jurečko: Bárta má snad nějakou diagnózu

Rozhovor s místopředsedou ODS Romanem Jurečkou.

Lidovky.cz  Co říkáte na Bártův tah na voliče v Plzeňském kraji, naposledy v podobě časopisu Plzeň bez cenzury a poukazy do jeho cukrárny?
Není Plzeňan a měl by si zamést před vlastním prahem ve své straně a v Praze. Nechápu jeho zdejší iniciativy, nepochází odsud. Je to kvůli tomu, že má rád pivo? Proč nám sem chodí udělovat svoje papežské rady, když je může udělovat v Praze?

Lidovky.cz  Četl jste ten časopis?
Ne, jen jsem to viděl, ale nečetl jsem to. Jak jsem tam viděl pana Sobka a pana Bártu, tak jsem to nečetl.

Lidovky.cz  Vadí vám, že vás časopis nazývá kmotrem?
Od tohoto člověka, který je nějaký superguru a založil vše na tom, že sleduje a šmíruje lidi, na tom on vyrostl, tak mi to přijde směšné. Je spousta lidí, kteří mají kredit, a kdyby mě nazvali kmotrem, tak bych se nad sebou musel zamyslet. Ale když to říká Bárta...

Lidovky.cz  Máte pocit, že v Plzni začíná mít úspěch?
Já nevím, jak dlouho tu má otevřenou tu cukrárnu, nikdy jsem tam nebyl, ale když jsem četl, že je tam plno, tak nevím, kdo tam chodí...

Lidovky.cz  Viděl jste se s ním někdy v poslední době?
Na poslední zastupitelstvo přišel s dvěma třemi lidmi, fotografy a kameramany, a nechal si mě natáčet.  Mně je to nepříjemné a když se kameramana, já ho znám, ptám, "pane Franz, proč to děláte", tak on mi řekne, Bárta si mě platí, abych vás tu natáčel. A pak z toho vznikne hrozný článek na těch jeho listech "Kmotr utíká před Bártou". Mně už to přijde, že on má nějakou diagnózu.

Autoři: ,

Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet
Nehubněte do plavek, hubněte pro sebe! Vyhrajte proměnu s KetoDiet

Hubnutí není jen o tom, jak budete vypadat v plavkách u bazénu. Nadváhu doprovází kromě přebytečných kil také zdravotní problémy. A to je dobrý...