Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jurečkovým novým náměstkem pro ekonomiku je Zdeněk Adamec

Česko

  17:43
PRAHA - Náměstkem ministra zemědělství Mariana Jurečky pro ekonomiku a informační technologie je ode dneška Zdeněk Adamec (40). Do státní správy přichází z pozice manažera zodpovídajícího za systémy informační bezpečnosti ve společnosti Home Credit International, sdělil mluvčí MZe Hynek Jordán. Adamec není nominantem žádné politické strany, na úřad si jej podle Jordána vybral sám ministr.

Nový ministr zemědělství Marian Jurečka se chce zaměřit na posílení potravinové soběstačnosti státu. foto: ČTK

Jurečka začátkem února potvrdil, že odvolal s postu ekonomického náměstka Miroslava Hladíka (ODS). Místo pak dočasně zastával vrchní ředitel ekonomické sekce Jiří Havlíček.

Absolvent elektrotechnické fakulty Vysokého učení technického v Brně a inženýrského studia obor Informační technologie a management na Bankovním institutu vysoké škole v Praze Adamec se řízení bezpečnosti IT velkých organizací věnuje celý profesní život. V letech 2001 až 2011 v této oblasti pracoval ve společnosti Volksbank.

Jirsa, Šnejdrla, Adamec

Ministerstvo již dříve potvrdilo, že novým náměstkem pro úsek správní je asistent europoslankyně Zuzany Roithové Jiří Jirsa (KDU-ČSL). Vystřídal Jana Sixtu. Jurečkův spolustraník Jirsa je zároveň novým prvním náměstkem ministra. Jako náměstka pro úsek zemědělských komodit, výzkumu a poradenství si Jurečka přivedl viceprezidenta Agrární komory Jindřicha Šnejdrlu (ČSSD).

Na úřadě si Jurečka naopak ponechal náměstkyni pro společnou zemědělskou a rybářskou politiku Jaroslavu Beneš Špalkovou a Aleše Kendíka, který vede úsek pro vodní hospodářství. Ministerstvo zatím stále nemá obsazeno místo lesnického náměstka. Řízením úseku lesnického hospodářství je již zhruba rok pověřen Martin Žižka.

Autoři: ,