Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Justice zřejmě připraví stát o miliony. Zaplatí poště za počítače

Česko

  21:50
PRAHA - Soudům hrozí, že nebudou vybaveny na spuštění datových schránek. Připravuje se krizová varianta – pronájem vybavení od České pošty. Pro ni to bude lukrativní obchod.
Práce s počítačem (ilustrační foto).

Práce s počítačem (ilustrační foto). foto: Shutterstock

Soudy mají být do 1.listopadu vybaveny novou počítačovou technikou. Ta jim má umožnit nový způsob elektronického zasílání dokumentů. Kvůli posledním krokům ministryně spravedlnosti Daniely Kovářové se ale tento termín pravděpodobně nestihne. Stát kvůli tomu přijde o miliony korun. Justici má totiž pomáhat Česká pošta, která soudům potřebné vybavení pronajme.

LN to potvrdil náměstek ministra vnitra odpovědný za elektronizaci státní správy Zdeněk Zajíček i náměstek generálního ředitele České pošty pro logistiku Petr Zatloukal. "Pro nás by to nebyl problém. Potřebné zařízení kupujeme pro svých několik tisíc poboček. Nějaký krátkodobý pronájem pro české soudy by naši modernizaci nijak zásadně nezpozdil," řekl LN Zatloukal.

Další podrobnosti si přečtěte v pondělním vydání deníku

Autor:

Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov
Ať se dětem lépe dýchá. Proč vyrazit do Dětské léčebny Cvikov

Respirační onemocnění postihne čas od času každé dítě. Někdy ale může i banální onemocnění vést k nepříjemným chronickým stavům. Blíží se podzim a...

Mohlo by vás zajímat