23. února 2010 10:37, aktualizováno  10:57 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Justiční palác vyletí do povětří, hrozil anonym v Brně. Budovu evakuovali

Justiční areál v Brně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Justiční areál v Brně | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

BRNO Policie dnes ráno evakuovala nový brněnský justiční palác. Učinila tak kvůli anonymovi, který na tísňovou linku 112 před 08:00 oznámil, že v něm vybouchne bomba. Pyrotechnici v objektu nic nenašli. Palác byl podle mluvčího jihomoravské policie Pavla Švába kolem 11:00 předán do užívání.

Anonym prohlásil, že justiční palác "vyletí do povětří". Uvedl i čas, kdy by se tak mělo stát. Hovořil ale tak nesrozumitelně, že tento termín je v podstatě neznámý.

Nový justiční palác v Polní ulici je v provozu teprve od loňska. Je sídlem brněnského městského soudu a dále soudu Brno-venkov. Působí v něm i státní zastupitelství.

Hrozba byla oznámena před 08:00, kdy ještě žádná soudní řízení ohlášená na dnešek nezačala. Většinu evakuovaných proto tvořili jen pracovníci soudů a státního zastupitelství.

"Je možné, že informaci o uložení bomby sdělila některá z osob, která se měla účastnit některého z dnešních jednání. To je ovšem v tuto chvíli zatím jen hypotéza," dodal Šváb.

ČTK
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Vypadá i funguje jako nová. Jen z ní kvůli několika nesmyslům ani nezískám... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

TIP PRO MAMINKY: Jak si usnadnit cestování s miminkem
TIP PRO MAMINKY: Jak si usnadnit cestování s miminkem

Advent a Vánoce se kvapem blíží a vás možná letos čekají návštěvy rodiny s malým miminkem. Změna prostředí však může být pro malého človíčka náročná. Pojďte se podívat, jak mu ji usnadnit.