Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

'Čekal ministr gladiátorský zápas?' říká o schůzce s Koudelkou Hasenkopf

Česko

  13:22
PRAHA - Ministr spravedlnosti Pavel Blažek se už nebude vyjadřovat k amnestii. Řekl to po setkání s jedním z autorů kritizovaného dokumentu Zdeňkem Koudelkou. Na úřad měl dorazit i právník Pavel Hasenkopf, který však konfrontaci odmítl s tím, že se o jejím pořádání dozvěděl v jednu ráno a měl již jiný program.

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

Ministr Blažek i právník Koudelka dorazili na tiskovou konferenci v dobrém rozpoložení. "Něco dělal Pavel Hasenkopf, něco Zdeněk Koudelka, něco dělali pravděpodobně někteří další odborníci," oznámil Blažek, který ironicky komentoval Hasenkopfovu neúčast na "veřejném slyšení" na ministerstvu spravedlnosti.

Proč nepřijde Hasenkopf oznámil v úterý dopoledne na svém Facebooku. "Ještě včera jsem byl nesvéprávným úředníkem, dnes tohoto nesvéprávného úředníka pan ministr prosí, aby přišel jednat na ministerstvo. Buď tedy podle pana ministra již nejsem nesvéprávným, nebo chce jednat s nesvéprávnou osobou,“ napsal Hasenkopf.

K TÉMATU:

Právník Zdeněk Koudelka, který se k situaci vyjádřil po Blažkovi, vyjádřil lítost nad tím, že Hasenkopf nedorazil. Podle něj nemá debata bez Hasenkopfovy účasti smysl. "Měl jsem jiný program, ale udělal jsem si narozdíl od pana Hasenkopfa čas," litoval Koudelka.

Hasenkopf: Mám deset možností

"To pan Blažek čekal nějaké gladiátorské zápasy?" řekl serveru Lidovky.cz Hasenkopf, který na schůzku nepřišel. "Ministr asi očekával, že se tam začneme škrtit, nebo nevím," dodal Hasenkopf.

"Blažek asi pochopil, že mé důkazy nejsou tak slabé a snaží se chránit sám sebe. Chce aby se zapomnělo na jeho prvotní výroky," upřesnil právník. 

Jak bude v blízké době postupovat ještě konkrétně neví. "Možností mám asi deset," přiznal právník. Zároveň pohrozil, že pokud se nedočká Zemanovy omluvy, zveřejní všechny důkazy, které má k dispozici.

Blažek ví o amnestii víc, než říká, tvrdí Zaorálek

K otázce Klausovy amnestie a role ministra Blažka se vyjádřil také místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. "Můj dojem je, že role ministra spravedlnosti byla větší, než jsme si původně mysleli. Já se zdráhám uvěřit tomu, že ministr spravedlnosti nevěděl, že na jeho ministerstvu je člověk, který tak těsně spolupracuje s prezidentskou kanceláří," řekl Zaorálek.

Autoři: ,

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...