10. dubna 2016 13:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Já do Ruska nejezdím, reagoval Babiš na Kollerova slova o tahání na východ

Ministr financí Andrej Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr financí Andrej Babiš. | foto: ČTK

Zpěvák David Koller se během přebírání hudebních cen Anděl pustil do kritiky některých českých politiků. Padlo i jméno Andreje Babiše, ministra financí a místopředsedy vlády. Tomu vadí, že ho zpěvák a bubeník zařadil mezi Zemana a Klause a mluvil o jeho inklinaci k východu. Kollerovi hned poslal sms, kde mu připomíná jeho vystoupení pro Petra Kellnera, který má v Rusku silné obchodní zájmy.

„Byl bych rád, kdyby se naše vláda o nás postarala a netahala nás na východ. Ať je to pan Babiš, Klaus nebo soudruh Zeman,“ uvedl Koller při děkovné řeči.

„Zdravím, pane Kollere. Gratuluji k Andělům, mrzí mě, že mě řadíte ke Klausovi a Zemanovi. Že inklinuju na východ? Já tam nepodnikám! Asi jste si mě spletl s Kellnerem, pro kterého zpíváte na večírcích a pro kterého jsou Rusko a Čína hlavní trhy,“ ohrazuje se Babiš proti výrokům Davida Kollera při předávání cen s tím, že nejezdí do Ruska, ale do USA. Kollera také pozval na kávu.

Zaslání zprávy potvrdil ministr financí a místopředseda vlády i serveru Lidovky.cz. „Ano, pana Kollera znám osobně a mrzí mě, že o mně takto nepravdivě mluví.“

Tři kritici na Andělech

Koller svým děkovným projevem za jednu ze tří sošek Anděla, kterou ten večer přebíral, navazoval na Lenku Dusilovou. Ta na pódiu řekla, že prezident Zeman „podlézá režimům popírajícím svobodu a demokracii’. V tom se k ní pak přidala i Klára Vytisková oceněná jako zpěvačka roku.

Na výroky zpěváků zareagoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který na twitteru napsal: „Angažovaní umělci 1948, 1977 a teď 2016. Třeba opět uspořádají seanci v Národním divadle a budou podepisovat prezenční listinu“.

Koller v roce 2012 vystoupil společně s celou kapelou Lucie v Rudolfinu na večírku PPF Petra Kellnera zhruba pro sedm set lidí. Skupina PPF například vlastní firmu Home Credit, která nabízí Číňanům úvěrové služby. Firma má také dobré vztahy s prezidentem Zemanem, který se tryskáčem této společnosti vracel z předloňské státní návštěvy z Číny.

mačMartina Černotová

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na Lidovky.cz