Sobota 28. května 2022, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Já do Ruska nejezdím, reagoval Babiš na Kollerova slova o tahání na východ

USA

  13:38
Zpěvák David Koller se během přebírání hudebních cen Anděl pustil do kritiky některých českých politiků. Padlo i jméno Andreje Babiše, ministra financí a místopředsedy vlády. Tomu vadí, že ho zpěvák a bubeník zařadil mezi Zemana a Klause a mluvil o jeho inklinaci k východu. Kollerovi hned poslal sms, kde mu připomíná jeho vystoupení pro Petra Kellnera, který má v Rusku silné obchodní zájmy.

Ministr financí Andrej Babiš. foto: ČTK

„Byl bych rád, kdyby se naše vláda o nás postarala a netahala nás na východ. Ať je to pan Babiš, Klaus nebo soudruh Zeman,“ uvedl Koller při děkovné řeči.

„Zdravím, pane Kollere. Gratuluji k Andělům, mrzí mě, že mě řadíte ke Klausovi a Zemanovi. Že inklinuju na východ? Já tam nepodnikám! Asi jste si mě spletl s Kellnerem, pro kterého zpíváte na večírcích a pro kterého jsou Rusko a Čína hlavní trhy,“ ohrazuje se Babiš proti výrokům Davida Kollera při předávání cen s tím, že nejezdí do Ruska, ale do USA. Kollera také pozval na kávu.

Netahejte nás na východ, vzkázal Koller politikům při přebírání Andělů

Zaslání zprávy potvrdil ministr financí a místopředseda vlády i serveru Lidovky.cz. „Ano, pana Kollera znám osobně a mrzí mě, že o mně takto nepravdivě mluví.“

Tři kritici na Andělech

Koller svým děkovným projevem za jednu ze tří sošek Anděla, kterou ten večer přebíral, navazoval na Lenku Dusilovou. Ta na pódiu řekla, že prezident Zeman „podlézá režimům popírajícím svobodu a demokracii’. V tom se k ní pak přidala i Klára Vytisková oceněná jako zpěvačka roku.

Na výroky zpěváků zareagoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, který na twitteru napsal: „Angažovaní umělci 1948, 1977 a teď 2016. Třeba opět uspořádají seanci v Národním divadle a budou podepisovat prezenční listinu“.

Koller v roce 2012 vystoupil společně s celou kapelou Lucie v Rudolfinu na večírku PPF Petra Kellnera zhruba pro sedm set lidí. Skupina PPF například vlastní firmu Home Credit, která nabízí Číňanům úvěrové služby. Firma má také dobré vztahy s prezidentem Zemanem, který se tryskáčem této společnosti vracel z předloňské státní návštěvy z Číny.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...