7. dubna 2014 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kadeřnice, jež věnovala ODS milion, stále mlží. Vadí mi, co se píše, říká

ODS představila i lídry jednotlivých kandidátek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ODS představila i lídry jednotlivých kandidátek. | foto: Petr Topič, MAFRA

PRAHA Jedním z největších sponzorů občanských demokratů v loňském roce má být třiadvacetiletá kadeřnice na mateřské dovolené Sabina Spálovská (nyní Gajarská). Ta ale i nadále zůstává tajemná a o milionovém daru nechce nic říct. "Jsem zhrzena z toho, jak média použila moje fotografie," postěžovala si Gajarská serveru Lidovky.cz.

Server Lidovky.cz dal Gajarské možnost vysvětlit, kde peníze vzala a proč se je rozhodla poslat právě občanské demokracii. "My se na to zaměříme s právníkem, protože to, co bylo napsané a uvedené v médiích, se mi samozřejmě nelíbí," odpověděla Gajarská stroze na dotaz serveru Lidovky.cz.

ČTĚTE VÍCE:

Na otázku, zda ji politika zajímá a co je důvodem jejího sponzoringu, nebyla o moc sdílnější. "Podívejte se, budeme to řešit s právníkem," řekla serveru Gajarská s tím, že se médiím zpovídat nebude.

'Zveřejnění fotek ohrozilo mou bezpečnost'

Po několika minutách ale sama zavolala do redakce. Vysvětlila, proč se k věci nechce vyjadřovat. "Celé mé rozhořčení vyplývá z toho, že média zveřejnila mé fotky, protože tím ohrozila mou bezpečnost. I bezpečnost celé mé rodiny. Jsem zhrzena z toho, jakým způsobem média použila moje fotografie," řekla rozzlobeně na adresu bulvárních deníků, které použily její fotografie z facebookového profilu.

K samotnému daru se však blíže vyjadřovat nechtěla. Na dotaz ohledně podnikání manžela Jozefa Gajarského vůbec nereagovala.

Kadeřnice věnovala straně milion korun pod svým rodným jménem Spálovská, tedy ještě předtím, než si 1. září loňského roku za manžela vzala slovenského podnikatele Jozefa Gajarského. Dar v hodnotě milionu korun ale od začátku budí podezření. Zejména proto, že Gajarská nevlastní jedinou nemovitost a jako trvalé bydliště uvádí chatu uprostřed lesů v osadě Bunč nedaleko Roštína. Na případ upozornil list MF Dnes.

Nebyla plátkyní DPH

Mladá blondýna ani nikdy nebyla plátcem DPH. To znamená, že roční obrat kadeřnictví, v němž pracovala, nepřekročil milion korun. Pro úplnost: kadeřnice je od 19. ledna 2011 vedena jako osoba samostatně výdělečná. Živnost ale k 10. lednu letošního roku přerušila. Nastoupila na mateřskou dovolenou.

I vzhledem k tomu, že Gajarská nezaměstnávala žádné další lidi, je velice nepravděpodobné, že by si za tak krátkou dobu podnikání vydělala přes milion korun. Roste tak podezření, zda Gajarská není jen nastrčený dárce a zda peníze pro ODS nepocházejí například od jejího manžela Jozefa.

skŠárka Kabátová
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Sny mladých o bydlení narážejí na mizivé úspory, většina na hypotéku nedosáhne

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ceny bytů dál rostou a dostupnost bydlení pro mladé rodiny se stále zhoršuje. Jak ukazuje průzkum Hypoteční banky,...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!