Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kalendář Pirelli na rok 2010 je tu. Ve stylu sixties

Česko

PRAHA České publikum včera mělo možnost poprvé spatřit nejnovější vydání legendárního kalendáře italského výrobce pneumatik Pirelli pro rok 2010.

Třicet fotografií jedenácti světových topmodelek vzniklo v Brazílii a svým jednoduchým stylem se hlásí k atmosféře šedesátých a sedmdesátých let.

Představený exemplář bude nabídnut do aukce, jejíž výtěžek má pomoci v boji s rakovinou.

Po Číně, kterou zvěčnil Patrick Demarchelier v edici roku 2008, a Botswaně, kde fotil Peter Beard o rok později, patří nové vydání kalendáře Pirelli americkému fotografovi Terrymu Richardsonovi. Modelky představil v prostředí nedotčené brazilské přírody.

„Kalendář se snaží zachytit atraktivnost ženy prostřednictvím její přirozenosti. Mnohdy je na snímcích vidět, že ironie, vtip a nadsázka jsou jediné roucho, do kterého se modelky halí. Richardson se tak snaží pracovat se stereotypy a bourat je,“ řekl zástupce firmy Pirelli Zdeněk Vacl.

Veřejná internetová aukce kalendáře Pirelli 2010 se koná ve čtvrtek 3. prosince od 10 hodin na stránkách iDnes.cz. Vybraná částka poputuje brněnskému Masarykovu onkologickému ústavu.

Již od svého prvního vydání v roce 1964 nabízejí kalendáře firmy Pirelli nekonvenční pohled na ženskou krásu.

Kalendář je tradičně určen významným zákazníkům firmy Pirelli, slavným osobnostem i hlavám států, mimo jiné i prezidentovi Václavu Klausovi. Volně se koupit nedá.

Na tvorbě kalendáře se podílejí přední světoví fotografové.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...