Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kalendárium letního divadla

Česko

KALENDÁRIUM

Apostrof 28. 6.-3. 7., Praha. Festival nezávislých a amatérských divadel, který uvede soubory z Evropy, Ameriky a Asie. Například Teatro Carpa Carlos Ancira z Mexika přiveze projekt pro slepé.

Boskovice 17. 7.-20. 7., Boskovice. Festival pro židovskou čtvrť v Boskovicích má i svou divadelní část, v níž jsou inscenace Skutru či Divadla Letí.

Buchlovské divadelní léto 29. 6.-6. 7., Buchlov. Festival na hradě obhospodařuje hlavně Slovácké divadlo z Uherského Hradiště, které zde uvádí i Rychlé šípy.

Janáčkovy Hukvaldy 15. 6.-3. 8., Hukvaldy. Tradiční letní akce, která se koná v přírodním amfiteátru, má letos mimo jiné na programu Těšínské nebe s hudbou Jaromíra Nohavici i Verdiho Trubadúra.

Lesní slavnosti divadla 26. 8.-31. 8., Řevnice. Lesní divadlo v Řevnicích uvádí inscenace Dejvického divadla (Teremin) i domácího amatérského souboru (Fantom Morisvillu) Letní Letná 28. 8.-2. 9., Praha. Festival, který se za pět let dobře zavedl a přiváží zejména zahraniční produkce nového cirkusu. Letos to bude francouzský soubor Les Colporteurs.

Letní shakespearovské slavnosti 25. 6.-8. 9., Praha, Brno, Ostrava. Dvanáctý ročník se rozšířil i do Ostravy a bude mít také polskou část. Režisér a herec Jerzy Stuhr na slezskoostravském hradě uvede svou inscenaci Richarda III.

Letní slavnosti staré hudby 17. 7.-17. 8., Praha. Přehlídka barokní hudby zahrnuje i unikátní představení Molierovy hry v autentickém provedení.

Loketské kulturní léto 11. 7.-26. 7., Loket. Open-air festival v amfiteátru na břehu Ohře pod loketským hradem zahajuje premiérou Smetanovy Prodané nevěsty, dále uvede Verdiho Aidu a Dvořákovu Rusalku. Léto hereckých osobností 15. 6.-14. 9., Praha. Pátý ročník pražské přehlídky, která vyveze své inscenace i do Brna, Ratají nad Sázavou, Hluboké nad Vltavou a Nebílova. Poprvé zavítá do Bratislavy, kde od 5. do 31. 7. uvede 13 představení.

Mirotické setkání loutek a hudby 22. 8.-23. 8., Mirotice. Divadelní a hudební festival v rodišti Mikoláše Alše. Vystoupí zde například Buchty a loutky, Teatr Víti Marčíka, Žalman a spol. a další.

Poláčkovo léto 24. 6.-6. 7., Rychnov nad Kněžnou. Přehlídka profesionálních divadel (MD Most, SD Opava, ND Brno a další), která se koná v Pelclově divadle, ale také v pivovaru a v zámecké jízdárně.

Teatrotoč 16. 7.-18. 7., Praha. Festival pouličního divadla na Kampě uvede 70 představení. Z Německa přijedou žongléři v mušketýrských kostýmech Opus Furore i tančící roboti Metroccolis.

Theatrum Kuks 20. 8.-24. 8., Kuks. Divadelní a hudební festival v areálu Šporkova Kuksu letos zahájí multimediální komorní opera v zahraniční koprodukci (USA, SRN, Kanada).

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!