Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kalousek je blbec, naznačili odboráři

Česko

  14:11
PRAHA - Ostrá slova poslal na adresu ministra financí Miroslava Kalouska odborářský boss Jaroslav Zavadil. Podle Zavadila mu může jen "blbec" poslat žalobu, když něco udělal jeho soused. Ministerstvo financí totiž kvůli červnové stávce v dopravě žaluje Českomoravskou konfederaci odborových svazů, kterou Zavadil vede. Protest však organizovala Koalice odborových svazů v dopravě.

Šéf odborářů Jaroslav Zavadil. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

"Když můj soused něco udělá a žalobu dostanu já, tak to přece může udělat jenom blbec," prohlásil v pátek šéf konfederace Jaroslav Zavadil. "Prvním stupněm hlouposti je nevědomost. Já si myslím, že tím prvním stupněm ministr Kalousek trpí. Neorganizovali jsme jako ČMKOS tuto akci," podotkl Zavadil.

Odboráři versus Kalousek

V srpnu se sejde tripartita

O předdůchodech a daňové reformě se chtějí odboráři bavit na jednání tripartity. Konat by se mělo 18. srpna. Předdůchody mají lidem, kteří pracují v těžkých pracích, zajistit dřívější odchod do důchodu.

Určovací žaloba i předběžné opatření proti původnímu konání stávky byly adresovány právě Zavadilově organizaci. Akci ale plánovalo třináct odborových skupin sdružených pod Koalicí odborových svazů v dopravě. ČMKOS sice nebyla organizátorem, protest ale podporovala. Proti žalobě se odboráři chtějí odvolat.

Původně se stávka v dopravě měla konat 13. června, soud ale předběžným opatřením protest zakázal. Odboráři ho proto přeložili až na 16. června.

Autor:

Mohlo by vás zajímat