Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kalousek se nedostal do rozpočtového výboru

Česko

PRAHA Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) nebude členem sněmovního rozpočtového výboru. Dřívější ministr školství Ondřej Liška (Strana zelených) se zase nedostal do školského výboru. Rozhodli o tom včera poslanci v hlasování o změnách ve složení sněmovních orgánů.

Kalousek uvedl, že protože nebyly předčasné volby, přihlásil se o práci a těžko ho napadl jiný výbor než rozpočtový. „Přijmu s pokorou, že bývalý předseda rady ministrů financí EU nemá v rozpočtovém výboru co dělat,“ řekl Kalousek. V nadsázce podotkl, že sněmovna může rozhodnout, že by lepší práci odvedl třeba v petičním výboru, o jehož problematice neví nic.

Do rozpočtového výboru zamířili nově Jan Grůza (KDU-ČSL) a Ladislav Šincl (ČSSD). Složení školského výboru zůstalo beze změn. Noví lidé jsou i v dalších výborech. Například do výboru pro evropské záležitosti zamířil předseda KDU-ČSL Cyril Svoboda, do bezpečnostního výboru Antonín Seďa (ČSSD), do sociálního výboru místopředseda ODS a exministr práce a sociálních věcí Petr Nečas a do výboru pro životní prostředí exministr Martin Bursík (SZ).

Autor: