Diskuse k článku: Kalousek: Vyšší DPH sníží schodek státního rozpočtu

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 39
  • Poslední: 20.7.2011 22:57
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
B. Ševčík 20.7.2011 9:43

Pořádně

vybrat daně od osvč, a ne jen od zaměstnanců.Nebo snad používají jiné silnice,doktory, učitele, knihovny, atd.?Ani jeden z nich neplatí daně z příjmů, tak potom na nic není.A ještě se tím chlubí kudy chodí.

J. Frgalova 20.7.2011 9:58

Re: Pořádně

kolik takových znáte? Já myslím, že zapomínáte na to, že OSVČ platí povinně základní pojištění do SR cca. 3.500 měsíčně, kolik platí například prodavačka s platem 15.000 brutto ? 530 daň + 1950 Kč SZ a ZP. Ostatní za ní zaplatí zlý OSVČ.  Ale dobrá provnejte si aspoň ta čísla, a mlčte. Kdo víc odvádí do státního rozpočtu OSVČ nebo prodavačka s platem 15 tis. ? . A to nepíšu o tom, že když živnostník nevydělá nic, že musí pojistné odvést, což zaměstnanec nemusí!!!!!!! A nepíšu o tom, že když platí základní pojistné ve výši 1800/měs dostane důchod kolem 5 tis. Nula nula prd, a kolik dostane prodavačka? Dostane cca. 8-10 tis. ( v současnoti).

O tom jak se zvedají OSVČ povinné odvody ( je jedno jak to nazvýváte, je to do státu), vidíte zde:

http://www.penize.cz/kalkulacky/vypocet-ciste-mzdy-2011#mzda2011

Například po reformově daní prodavačka s 15 tis.brutto na tom vydělá, viz.zde výpočet:

http://www.penize.cz/kalkulacky/vypocet-ciste-mzdy-2011#mzda2011

B. Ševčík 20.7.2011 10:06

Re: Pořádně

Ještě jednou a pomalu.NEPLATÍ DANĚ Z PŘÍJMŮ, NEUSTÁLE VYKAZUJÍ VÝKONY TAK, ABY NIC Z VÝDĚLKU NEODVÁDĚLI.O ZDRAVOTNÍM A SOCIÁLNÍM SE NEBAVÍM.ALE JE TO TAKY UBOHÁ PLATBA.ZAMĚSTNANEC S PRŮMĚRNÝM PŘÍJMEM ODVÁDÍ DALEKO VÍC.nEJVĚTŠÍ PARAZITI ROZPOČTU JSOU OSVČ.

J. Frgalova 20.7.2011 16:31

Re: Pořádně

nevíte o čem je řeč, řeč je o PENĚZÍCH co jdou do STÁTNÍHO rozpočtu. A když vy nerozlišujete tak já ano, protože vím o čem je řeč a sama jsem si to zkusila.

A jestli říkáte o lidech, kteří nejsou na podpoře a raději něco dělají, že jsou paraziti, tak dobře, to je vaše věc, jak se prezentujete na veřejnosti (= je vidět, že víte o životě úplný houvno a melete dokola pochytaná moudra někde z bolševických schůzí).

B. Ševčík 20.7.2011 22:57

Re: Pořádně

Milá svazačko, daň z příjmu jde do státního rozpočtu.Je vidět, že houno víte vy.Jsou to paraziti, protože vše platí pouze zaměstnanci.Znovu mluvím o DANI Z PŘÍJMU.Ale vám to vysvětlit nejde.

Z. Sohorova 19.7.2011 5:59

Nema to lechke

Pan Kalousek to nema v zadnem pripade lechke Setrit?? ale kde a  odkud  kdyz toho moc nezustalo Odbory rvou setrit,ale ne skrtat,tak at poradi odkud se ma setrit bez skrtu:):)

J. Tachovský 19.7.2011 3:24

stacilo by nekrast

.

G. Seifert 19.7.2011 1:49

Pamatuje

si ještě Kalousek, co tvrdil, proč se DPH zvyšuje?

J. David 19.7.2011 1:39

Napnelismus

Není pravdou, že když se zvýší berně, bude berní inkaso vyšší. Pouze blb se může domýšlet, že "barák se staví od střechy". Zvýšením berní se dokáže pouze to, že poklesne spotřeba, daňový poplatník bude hledat jiné zdroje (bude si třeba sám pěstovat mrkev a karfiól) a vykašle se na nákup neúměrnou berní zatížené komodity. A je tu kolečko. Laferova křivka vyjadřuje závislost daňového zatížení na ose "x" a daňového inkasa na ose "y". I laikovi je jasné, že když se "přepískne" berní sazba, inkaso poklesne. Záměrně nehovořím o dani, ale o berni, "ber kde ber". Vláda, potažmo poslanci, jsou potměšilí zoufalci, místo aby píchli do vlastního termitiště a optimalizovali třeba státní zakázky (odtřihli se od penězovodů do vlatních kešení a kešení spřízněnců, kam mizí 1/3 půlročního výdělku daňového poplatníka), zvednou berně. Skoro 1/2 roku každý pracuje "na stát". To by byla ta stavba "baráku od základů" a byla by systémově smysluplná (možná by ani nebyl deficit SR). Nepředjímám, pouze selský rozum a kupecké počty, netřeba matematických modelů a auditů.

Asi jsem to napsal zmateně, jsem ajťák, který nejprve analyzuje a na základě analýzy pak mlácá algoritmus. Mlácat ale pouze přílepky v aplikaci vede vždy ke zhroucení aplikace.

Politický ekologismus. Nechají sežrat Šumavu lýkožroutem s tím, aby nikdo nerušil hlukem pily tetřeva hlušce. Že ale tetřev toká v zelených smrčinách, aktéry již nenapadlo. Kde asi bude tetřev "vylouskávat", když tam zbudou hnědé suchary a buřeň? To je jako se zvýšením berní.

Sčítání obyvatel, domů, bytů. Vše je v databázích, jen je relačně propojit. Né, musí se vytisknout lejstra a otravovat pod hrozbou pokuty občany. Celý špíl bratru za 2.6 Mld. A podobných pitomostí (vždy si protagonisté namastí vlastní kešeň) je přehršel. Stačí zajít na nějaký ouřad, hafo ouředníků s lejstry v podpaždí mezi kancelářemi a tvářemi ztrhanými, jako by pracovali v kamenolomu. Spisovatel Orwell a profesor Parkinson by měli radost.

Přeji pěkný den.

J. Frgalova 19.7.2011 16:13

Re: Napnelismus

 on ten trh se zase tak předvídatelně nechová, je třeba brát i jiné aspekty. Např. ti, kteří mají zahrádky pěstují ty plodiny už dávno a ne z ekon.důvodů, prostě jim to dělá radost. A že by lidi ve městech začali pěstovat mrkev v parku? No to snad ani ne. Tím, že se vše vyrábí ve velkovýrobnách jsou lidé nuceni kupovat to odtud, sami si to nevyrobí.

Podle mne spotřeba neklesne, důchodcům kvůli zákonu úměrně přidají ( pokud zvýšení DPH způsobí inflaci), lidi si o přidání na mzdě řeknou ( tradičně automobilky, RWE, ČEZ, ČD atd..), a na základě tohoto vývoje se soc. dávky zvýší. Půjde to sice pomalu, ale bude to tak.

Dojde tedy spíše k tlaku na zvýšení mezd ve velkých firmách (odbory) a z toho ke změně tzv.minimální mzdy, dále k tlaku na mzdy úředníků a stát.správy, což způsobí, že stoupne lehce inflace. Ale na to jsme si zvykli, nebo ne? Kdo tu pamatuje rok 1989 tak ví kolikrát k inflaci došlo a nikdo na ni neumřel. Jen si nejsem jistá, zda se tím něco vyřeší dlouhodobě. Možná ale, když půjde o věci denní spotřeby dojde k tomu, že se bude vybírat víc na DPH a finance se stabilizují. Kdoví..

K. Dvořák 19.7.2011 1:30

Re: eliminace schodku na důchodovém účtu

Kdy konecne nejlepsimu ministru financi v galaxii a blizkem okoli

dojde, ze bez zvyseni soucasneho smesne nizkeho podilu OSVC na hrazeni

nakladu duchodoveho systemu nelze deficit duchodoveho uctu odstranit?

J. David 19.7.2011 3:04

Re: eliminace schodku na důchodovém účtu

Nejsem OSVČ, ale abych trochu oponoval. OSVČ platí do "sociálky" tolik, kolik uzná za vhodné, minimálně však zákonný paušál (solidární minimum). Je svéprávný a rozhoduje o svém potenciálním důchodu. Důchod se mu pak počítá nikolivěk z příjmu, ale ze zápočtu odvedeného minima. Pokud umíte počítat, vypočtěte si pak jeho důchodový nárok. Býti OSVČ, raději prášule cpu do štrozoku, než do státního důchodového fondu, který je součástí prošustrovaného státního rozpočtu. Možná ještě do penzijního fondu se státním příspěvkem, kterýžto příspěvek je nemravnost a  úlitba penzijnímu fondu. Stát svěřuje prášule soukromníkovi (penzijnímu fondu), aby je investoval a s nimi hospodařil, přičemž dává i záruku. Zamyslete se nad principem finančnictví. Při převodech prášulí z účtu na účet, prášule jeden den proběhnou na mezibankovním účtu ČNB. Bratru 40 Mld denně a po celý rok. Jenom na úrocích to dělá 200 Mio za nic. Docela dobrý implicitní vejvar.

R. Pechoušek 19.7.2011 7:24

Re: Nechte OSVČ na pokoji.

Milí pane, my OSVČ se staráme sami o sebe, sami si hledáme práci, sami si platíme telefon i net, nejezdíme služebním, ale svým autem, v zimě si zacálujeme i to teplo v kanclu. Daně, sociálku, zdravotní si platíme tak, jako všichni ostatní. Buzeruje nás finančák a kdejaký blb, nebo ouřada, který si namane. Jsme placeni za práci, kterou odvedeme. Zatímco kdejaký mamlas dřepí v kanclu, vykazuje činnost prachbídnou, a každý měsíc si jenom dojde pro výplatu. K tomu má čas v pracovní době psát přihlouplé příspěvky do diskuze.

R. Pechoušek 19.7.2011 8:14

Re: Nechte OSVČ na pokoji.

milý, pardon....

K. Dvořák 19.7.2011 9:53

Re: Nechte OSVČ na pokoji.

01:30 je podle vas pracovni dobe? Zajimave ;-)) Ale k jadru veci: sami si hledate, platite, jezdite ... a ja nevim, co jeste. Ale sami take sklizite VSECHNY vynosy ze sve prace, sami si o sobe rozhodujete. Cili, byt OSVC ma svuj rub, ale take lic. Stejne jako byt zamestnancem. Nemuzete chtit jen vyhody a zduraznovat nevyhody.

Kdyby byl statni rozpocet vyrovnany a tahle slavna "vlada rozpoctove zodpovednosti" nesekala dluvy v radech stovek miliard, tak nic neresim. Ale rozpocet letos skonci schodkem 150 mld. a to neni cas na rozdavani darecku. Ani kamosum z byznysu (loterijniho, zbrojniho, ...) ani nekterym skupinam, jako jsou treba OSVC ...

Je mi lito, ale pokud vlada nedokaze omezit stat, musi se prestat tvarit, ze OSVC od statu "nic nechteji" a nic nedostavaji a musi zvysti alespon minimalni vymerovaci zaklad pro duchodove "pojisteni", protoze tam je nepomer mezi prispevky a cerpanim skutecne markantni. Nebo jsou OSVC socky, ktere se bez neobejdou bez "solidarity"?

J. Frgalova 19.7.2011 16:41

Re: Nechte OSVČ na pokoji.

podívejte, stačilo by jen uzákonit to, kdo je do kolika příjmu OSVČ. Protože pokud je to kadeřnce, účetní, či nějaký drobný živnostníček na vesnici, pak skutečně vydělává na úrovni průměrného zaměstnance, ale dává státu víc, než ten zaměstnanec ( nikdo za něj pojistky SZ a ZP  neplatí, jako zaměstanci, takže zaplatí ať má přijem, či nemá 3500 tisíce měsíčně, ber kde ber. Zaměstnanec také neručí za případné škody, nesp.závazky celým svým majetkem ap. lahůdky)

Na druhou stranu drobný živnostník skutečně si může vybírat mezi dvěma směry, buď bude pracovat a bude vydělávat, nebo se bude flákat a nebude mít nic. To rozhodování co bude dělat je tedy silně omezeno tím, že se sám živí a musí si zakázky (klienty, či zákazníky) tudíž shánět.

Živnostník od státu nedostává nic, dokod má ŽL,pakliže se nenahlásí na PÚ, takže nevím kam vaše poslední věta míří, tu jsem nějak nepochopila.

J. Urban 18.7.2011 23:25

Kdyby naše vláda byla aspoň

středová (o pravicové si beztak můžeme jen nechat zdát), sazby daně by nezvyšovala. Už žáček 1. ročníku obchodky ví, že zvýšením sazby daně nedochází ke zvýšení objemu vybrané daně, často právě naopak. To drahé zboží si tu prostě nebudete kupovat, pojedete si ho koupit jinam. Už dnes jezdíme pro hadry a elektroniku do Němec, pro stavebniny a nábytek do Polska. Budeme jezdit za kopečky i pro jídlo, proč ne. Nebo nám Kalousek s Vondrou a dalšími "pravičáky" hezky po bolševicku zakážou zase cestovat za hranice? Potom pozor, abychom nezmeškali příležitost k emigraci.

M. Stuchlik 18.7.2011 23:13

A když postřílíme Kalouskovic kamarády

tak snížíme schodek DPH

K. jiří 18.7.2011 23:02

Sklizeň ovoce blbosti.

Každý,kdo podlehl slibům koalice,na př.že se nebudou zvyšovat daně,sníží se korupce,zjednodužší se daňová agenda, zefektivní a sníží byrokracie a náklady na ní,může teď  pro sebe bilancovat jak byly sliby splněny.Proklamované vládní reformy se scvrkly na škrtání hlavně u nízkopřijmových kategorii obyvatel,zdravotně postižených a rodin s dětmi.Největší tragedii ale je,že všechna tato opatření pouze prohloubí státní deficit v budoucnosti a obrat nastane až po delší době.

J. Urban 18.7.2011 23:26

Re: Sklizeň ovoce blbosti.

No, zajímalo by mne, kdy podle Vás nastane ten obrat a jakým vlastně směrem.... Mám obavy, že jste nemístný optimista.

R. Pechoušek 19.7.2011 7:39

Re: Amatérský ekonom Kalousek

si totiž neuvědomuje, že zvýšením DPH se jen sníží životní úroveň střední třídy obyvatel. Totiž pokud mám pro rodinu na měsíční útratu 10 tisíc, tak utratím těch deset tisíc. Za potraviny, za bydlení, za topení atd. Zvýšením DPH budu nucen utratit méně. Koupím si bůček místo kýty, přiškrtím jeden radiátor, budu míň jezdit autem. Budu méně spotřebovávat. Čili odvedu méně na DPH. V celkovém součtu nula od nuly pojde. Státní aparát ale bude dál plýtvat námi vytvořenými prostředky, dál se budou odpouštět pokuty za 30 MLld, dál se budou stavět předražené silnice, dál se bude krást a korumpovat.

Ryba smrdí od hlavy. Kalousek není ani ekonomem, ani člověkem s čistím štítem. (Vzpomeňme na jeho padákovou aféru v armádě, aféru Kašák, neprokazatelné příjmy, ekologický tendr a další, zdroj - Wikipedie). Je to jen další ze zkorumpovaných politiků, který káže vodu a pije víno.

j. kříž 18.7.2011 22:02

vrcholná forma organizovaného zločinu

stejně ty prachy z DPH a daní z toho nebo onoho  ta parta ukradne a sekera bude zase věčí nějakej nákup armádních blbostí kus předražený dálnice další promopro a

je to zase včudu pak nám zdražej zas něco jinýho a furt dokola a ten jejich zlodějskej mejdan funguje dál 

P. Kamenský 18.7.2011 22:02

Je to darmožrout a král všech zlodějů!!!

Devatenáct procent premie

kdo Kalouska zabije !!!

J. Urban 18.7.2011 21:42

Ale h. o.vno

lidé ty dražší věci nebudou kupovat . Pojedou si nakoupit do Německa, Polska, Rakouska - jako to již ostatně dělají (a já také), když nakupují stavebniny, elektroniku, oblečení, část. už i potraviny. Kalousek spláče, d...il .

P. Kamenský 18.7.2011 22:07

Re: Ale h. o.vno

Taky asi obětuji tu půl až třičtvrtě hodiny do Polska. A tomu mamlasovi ještě pěkně lichotíte.  U mě je to obyčejný zahnojený zkurdupel a lupič !!!

V. Grycz 18.7.2011 21:41

Dopadne to jak s naftou,

to je už sabotáž.

J. Frgalova 19.7.2011 16:58

Re: Dopadne to jak s naftou,

no já nevím, ale my z vnitrozemí naftu bereme furt v ČR, a co se týká příhraničí a kamionů, to je přece jasné, že odebírají tam kde je to pro ně levnější, nemyslím si že by s tím vláda nepočítala a že by tam byli blbější než jsme my "obyčejní" smrtelníci ( i když mám někdy pocit, že někteří jsou), koneckonců mají statistiky a vědí kolik jim to "odnese" peněz.

R. Pechoušek 18.7.2011 19:52

Třetí variantou je,

zamezit korupci a zlodějinám, podle práva potrestat viníky, obstavit jim, a jejich rodinným příslušníkům majetky, no, a škrty pak nebudou potřeba, občané se budou cítit jako v právním státě, ve kterém zlodějina se tresce, a šmejdi nemají na růžích ustláno. Jenže zatím je zlodějina výnosným kšeftem a politici jsou provozovatelem této živnosti.

J. Toninger 18.7.2011 21:18

Re: Třetí variantou je,

Jojo :-D To je asi spatne reseni...Nebo jeste vic.Sahnout na verejny zakazky.Rocne 600mld.Podle uplne nejlepsich odhadu se ukradne 60mld.Podle nejhorsich asi 150mld.Takze rocni statni schodek CR.Ale chapu, sahnout lidem do kapsy je lepsi, nez setrit na sobe.Co ta povodnova stovecka?Nakonec se rozpusti ve statnim rozpoctu a skody po povodnich se stejne opravi tak jako tak...

J. Urban 18.7.2011 21:48

Re: Třetí variantou je,

Ano. Dosud je co krást, ono ukrást fabriku je někdy méně výhodné, než ukrást tisícikorunu z kapsy každému občanovu této země.

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Marcela Ziembová, matka Davida Pastrňáka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...