28. listopadu 2009 14:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kalouskův guláš s pivem Schwarzenberg mám obden, smál se Kalousek

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 68Diskuse
Sněm TOP 09. Pivo Schwarzenberg a Špičkový volební guláš s podobiznou Miroslava Kalouska. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sněm TOP 09. Pivo Schwarzenberg a Špičkový volební guláš s podobiznou Miroslava Kalouska. | foto:  František Vlček, Lidové noviny

PRAHA Netradiční dárek si z ustavujícího sněmu TOP 09 odnesli delegáti. Plechovku "špičkového volebního guláše" s podobiznou Miroslava Kalouska a lahev desetistupňového piva Schwarzenberg. Právě kolem dvou lídrů nové strany se točí planeta s názvem TOP 09.

Zatímco drtivá většina delegátů si "pamlsky" odveze domů, čerstvý první místopředseda strany Kalousek si guláš pochvaloval. "Je opravdu vynikající."

Vše o sněmu Top 09

A doplnil i návod ke konzumaci: "Nejlepší je s pivem Schwarzenberg! Tuhle kombinaci si dávám tak obden," culil se Kalousek.

Schwarzenberg jako ikona
Sněm TOP 09 se odehrával v přátelské a hlavně bezproblémové atmosféře. Všichni navržení kandidáti dostali jasnou podporu a Kalousek, který je hnacím motorem politického uskupení, mohl vtipkovat. "To jsou nervy, ty volby, co?"

Fotogalerie z ustavujícího sněmu TOP 09

Právě kolem Kalouska a předsedy Karla Schwarzenberga se vše na sněmu točilo. Podobiznu usmívajícího Schwarzenberga s dýmkou v puse, která byla vyobrazeno na známce s nápisem Doručeno, zdobila klopy řady sak.

Dvaasedmdesátiletý exministr zahraničí je ikonou strany a řada delegátů k němu vzhlíží s velkým obdivem. "Je pro mne osobně velkou ctí a závazkem být  v čele strany, která je vedena takovouto osobností," řekl například jeden z místopředsedů TOP 09 Pavol Lukša.

Sněm TOP 09. Vedoucí tandem strany, Karel Schwarzenberg Miroslav Kalousek.

Numerologická posedlost číslicemi 09
Straníky svolával na jednání "schwarzenbergský mobil", což byla znělka na lesní roh, kterou si mohou lidé stáhnout z internetové stránky TOP 09 jako zvonění do mobilu.

Zvláštním znamením ustavujícího sněmu byla tak numerologická posedlost číslicemi 09. Setkání začalo v pátek v 18.09 a první rokování skončilo o hodinu později v 19.09. V sobotu se startovalo v 9.09 a členové strany vybrali 20 009 korun na charitu.

  • 68Diskuse

Najdete na Lidovky.cz