Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kam byste turistu neposlali? Hledáme nejodpudivější místa Prahy i Česka

Bezdomovec v Brně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bezdomovec v Brně | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA Praha patří mezi nejkrásnější města světa, jehož památky a malebná zákoutí každoročně přilákají několik milionů turistů. Takto se česká metropole ráda prezentuje, jenže je v ní mnoho míst, kam byste turistu neposlali. Server Lidovky.cz hledá právě takové kouty hrůzy - nejen v hlavním městě, ale v celém Česku. Jako první přinášíme tipy redakce.

Podjezd u Národního divadla

Tmavý a zapáchající tunel vede přímo pod první českou divadelní scénou. Bez plynové masky se tudy nedá projít ani projet. Pokud má navíc řidič smůlu a v úzké Divadelní ulici ho zablokuje popelářský vůz, ocitne se doslova v pasti.

Podjezd u Národního divadla.

Podjezd u Národního divadla.

Horní část Václavského náměstí s okolím

Přímo v srdci turistické Prahy u Sochy svatého Václava je oblíbené místo setkávání, bohužel i pro drogové dealery a jejich zákazníky. Pověstný je v tomto ohledu především vestibul a východy stanice metra Muzeum.

Nekonečný had aut proudící pod budovou Národního muzea zde otravuje vzduch splodinami a dokonale odděluje "Václavák" od Vinohrad. Na odvážlivce, kteří se na Prahu 2 vydají, čeká tmavý podchod čpící močí.

Národní muzeum před rekonstrukcí.

Horní část Václavského náměstí

Vrchlického sady (Sherwood)

Park před hlavním nádražím, kudy denně projdou desetitisíce lidí, dostal oprávněně přezdívku Sherwood. Cestující se tu musejí proplétat mezi narkomany, opilci, bezdomovci i prostituty, změna je v nedohlednu. Plánovanou rekultivaci parku totiž radnice Prahy 1 odložila kvůli vysoké ceně.

Vrchlického sady - Sherwood.

Vrchlického sady - Sherwood.

Okolí Masarykova nádraží

Jen pár metrů od ulice v Celnici plné luxusních butiků, restaurací a hotelů okupují lavičky popíjející, spící a hlučící bezdomovci. Zvláště během parných dnů je na prostranství u stanice metra Náměstí republiky cítit intenzivní zápach, zanedbaná budova nádraží jen podtrhuje nevábnou atmosféru. Poblíž parkují autobusy se zájezdy, a tak je tento kout první místem, které řada turistů vidí z české metropole jako první.

Okolí Masarykova nádraží

Okolí Masarykova nádraží


Ulice Husitská

Frekventovaná žižkovská ulice se denně dusí zplodinami a prachem z aut, která zde pravidelně vytvářejí pomalu se sunoucí kolonu. Vysoká je zde koncentrace heren, záložen a barů, kolem nichž se v noci potloukají podnapilí a často agresivní jedinci.

Husitská ulice v Praze

Husitská ulice v Praze

Smíchovské nádraží

Tisíce lidí přestupující na metro, autobus nebo čekající na vlak ten obrázek dobře znají. Kolem zanedbané budovy posedávají opilci s krabicovým vínem, všude se povalují odpadky a před kombinací pachu moči a přepáleného tuku z okolních stánků nelze utéct. Praha 5 ale plánuje, že se okolí dopravního uzlu změní v příštích letech k nepoznání, rekonstrukce by se měla dočkat i samotná železniční stanice.

Areál Smíchovského nádraží, který obývají lidé bez přístřeší.

Areál Smíchovského nádraží, který obývají lidé bez přístřeší.

Posílejte nám svoje tipy

Pokud znáte místo, které by na seznamu nejodpudivějších nemělo chybět, napište nám o něm na e-mailovou adresu internet@lidovky.cz. Do předmětu zprávy uveďte heslo "NEJODPUDIVĚJŠÍ MÍSTO", několika větami popište, co je na vašem tipu odpudivé, případně připojte i fotografii. Děkujeme!

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!