Úterý 7. února 2023, svátek má Veronika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řidič kamionu s 2,5 promile projel kruhový objezd přímo. Zablokoval sjezd z D3

Česko

  10:03aktualizováno  10:45
Kruhový objezd u dálnice D3 u Českých Budějovic v sobotu ráno zablokoval kamion. Řidič nezvládl kroutivý manévr, ostrůvek uprostřed objezdu doslova přeletěl a havaroval v protilehlém svahu. Nadýchal 2,5 promile alkoholu. Sjezd z dálnice byl přes pět hodin uzavřen.

Kamion se vzpříčil mezi kruhovým objezdem a svahem bezprostředně za ním chvilku po páté hodině ranní.

„Řidič při sjezdu z dálnice D3 na obec Hluboká nad Vltavou nezvládl řízení, přejel kruhový objezd a následně narazil do protilehlého svahu,“ přiblížila policejní mluvčí Martina Joklová.

Sjezd byl přes pět hodin uzavřen, řidiči museli pokračovat v jízdě po D3 na České Budějovice. Před desátou hodinou se hasičům podařilo kamion vrátit zpět na kola a odsunout na kraj silnice, poté ještě uklízeli vozovku od bahna.

„Nyní je už místo nehody zcela průjezdné,“ doplnila po půl jedenácté policejní mluvčí.

Řidič při dechové zkoušce nadýchal bezmála dvě a půl promile alkoholu.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:

Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie
Vyhrajte sladce originální valentýnský dárek z Čokolandie

Kdo by nemiloval čokoládu? A navíc patří prostě k Valentýnu. Vyhrajte vouchery na nákup v hodnotě 1 000 Kč v „nejčokoládovějším kousku světa“....

Mohlo by vás zajímat