Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kanada už divácký rekord nemůže překonat

Česko

QUÉBEC (od zpravodaje LN v Kanadě) Kanaďané, hokejový národ posedlý rekordy, po překonání toho čísla velice toužili.

Jenže maximum v návštěvnosti na světovém šampionátu v Kanadě zlomené nebude. „Slavíme sto let mezinárodního hokeje a chtěli jsme ten rekord překonat. Ale je to opravdu těžké,“ přiznal Johnny Misley, viceprezident Kanadské hokejové federace.

Rekord drží Česko. Na mistrovství světa v Praze a Ostravě v roce 2004 přišlo celkem 552 097 diváků, hlavně díky tehdy čerstvě dostavěné Sazka Areně v Praze s kapacitou přes 17 tisíc diváků.

V Québeku a Halifaxu zavítalo během základních a osmifinálových skupin za hokejem 387 256 diváků. Během závěrečného play off může přibýt maximálně nějakých 90 tisíc. Šampionát se totiž v Kanadě hraje v menších halách, než v jakých se třeba odehrávají utkání zámořské NHL.

Do québecké Pepsi Colisée se vejde lehce přes 13 tisíc fanoušků, do haly v Halifaxu, kde hrála Kanada, jen těsně přes devět tisíc.

Proto také vede žebříček zemí, které nejvíce táhnou diváky, Rusko před českým týmem.

Některá utkání slabších účastníků mistrovství světa Kanaďany vůbec nelákají a hala v Québeku zeje prázdnotou. Vyprodáno nebylo ani na nedělní šlágr Česko-Švédsko.

Na vině může být fakt, že kvůli Evropě se hrají duely v poledne, navíc vrcholí boje o Stanley Cup, v nichž září Sidney Crosby.

Přesto by se mohl šampionát v Kanadě stát třetí nejnavštěvovanějším šampionátem v historii, průměrná návštěva na zápas přesahuje osm tisíc diváků. „Jsme s tím spokojení,“ tvrdil Misley.

Autor:

Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?
Jako z pohádky Hrnečku, vař! Uvaří multifunkční hrnec Concept skutečně za vás?

Chodit s celou rodinou do restaurace je drahý špás. A tak se vaření stává nepostradatelnou součástí našeho života a taky předmětem partnerských...

Mohlo by vás zajímat