Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kanada už divácký rekord nemůže překonat

Česko

QUÉBEC (od zpravodaje LN v Kanadě) Kanaďané, hokejový národ posedlý rekordy, po překonání toho čísla velice toužili.

Jenže maximum v návštěvnosti na světovém šampionátu v Kanadě zlomené nebude. „Slavíme sto let mezinárodního hokeje a chtěli jsme ten rekord překonat. Ale je to opravdu těžké,“ přiznal Johnny Misley, viceprezident Kanadské hokejové federace.

Rekord drží Česko. Na mistrovství světa v Praze a Ostravě v roce 2004 přišlo celkem 552 097 diváků, hlavně díky tehdy čerstvě dostavěné Sazka Areně v Praze s kapacitou přes 17 tisíc diváků.

V Québeku a Halifaxu zavítalo během základních a osmifinálových skupin za hokejem 387 256 diváků. Během závěrečného play off může přibýt maximálně nějakých 90 tisíc. Šampionát se totiž v Kanadě hraje v menších halách, než v jakých se třeba odehrávají utkání zámořské NHL.

Do québecké Pepsi Colisée se vejde lehce přes 13 tisíc fanoušků, do haly v Halifaxu, kde hrála Kanada, jen těsně přes devět tisíc.

Proto také vede žebříček zemí, které nejvíce táhnou diváky, Rusko před českým týmem.

Některá utkání slabších účastníků mistrovství světa Kanaďany vůbec nelákají a hala v Québeku zeje prázdnotou. Vyprodáno nebylo ani na nedělní šlágr Česko-Švédsko.

Na vině může být fakt, že kvůli Evropě se hrají duely v poledne, navíc vrcholí boje o Stanley Cup, v nichž září Sidney Crosby.

Přesto by se mohl šampionát v Kanadě stát třetí nejnavštěvovanějším šampionátem v historii, průměrná návštěva na zápas přesahuje osm tisíc diváků. „Jsme s tím spokojení,“ tvrdil Misley.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Nutrilon: Mléko, které dětem chutná
Nutrilon: Mléko, které dětem chutná

Nemůžete kojit, a proto hledáte vhodnou pokračovací výživu pro své děťátko? Inovovaný Nutrilon Advanced 2 a 3 bez palmového oleje by mohl být...

Mohlo by vás zajímat