7. srpna 2018 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kandidát do Senátu za SPD, písničkář Nos: Ptáte se mě na Okamuru? Jako při ‚estébáckém‘ výslechu

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 163Diskuse
Písničkář Pepa Nos během koncertu v Ostravě v lednu 2004. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Písničkář Pepa Nos během koncertu v Ostravě v lednu 2004. | foto: Jaroslav OžanaMAFRA

PRAHA I v letos v říjnu bude ve volbách o senátorský post usilovat řada umělců. Mezi nimi i skladatel a jazykový lektor Pepa Nos, jenž kandiduje za SPD Tomia Okamury na Mladoboleslavsku. Ministerstvem obrany uznaný odbojář proti komunismu při té příležitosti poskytl rozhovor serveru Lidovky.cz.

Autor písní Agent sí aj ej či Země je kulatá nejprve redakci přislíbil osobní setkání. Po zaslání předběžných otázek, které si vyžádal, ale posléze změnil názor. Vadily mu některé zcela nekonfliktní dotazy. A tak se rozhovor nakonec uskutečnil pouze prostřednictvím e-mailu. Bez možnosti jakékoliv další reakce.

Názory Pepy Nose


„Obnova naší společnosti je možná jen a pouze jediným způsobem. Tichou poštou. Všechna média, včetně internetu jsou zcela doku*vená cenzurou, slíděním, šmírováním, vymýváním mozků, šikanou a buzerací všeho druhu. K totalitní moci se prodraly bestie vylezlé z pekla.“

„Naše 'vláda' doporučuje ke schválení parlamentu 'zákon o sňatcích bu*erantů'. Došlo k tomu po řiťom*dné noci vládních teploušů. Pro současnou vládu je to prvořadá priorita. Strkat si topůrku vzájemně do řiti.“

„Na Trumpův mail, kterým mě informoval o dosažení dohody se Severní Koreou, jsem odpověděl: 'You did it! The world has a future again.' (Dokázali jste to! Svět má opět budoucnost.)“

Zdroj: pepanos.cz

„Jsou to ty samé otázky, které mi kladli estébáci při dvanáctihodinových výsleších spolu s neustálým vyhrožováním smrtí na různý způsob,“ reagoval Pepa Nos na dotaz týkající se jeho vztahu se stranickým lídrem Tomiem Okamurou.

„Navíc podobný styl ‚rozhovoru‘ provozují na místním ‚odboru dopravy‘, kde se starý smradlavý kozel vyjádřil, že na mně „zaučuje“ mladého smradlavého kozla,“ napsal hudebník.

Server Lidovky.cz zveřejňuje úplný rozhovor i s reakcemi možného budoucího senátora na otázky, na něž odmítl odpovídat.

Lidovky.cz: Co vás táhne do politiky?
Zájem o veřejné záležitosti.

Lidovky.cz: Co vás přimělo ke kandidatuře?
Návrh D.O.S.T. (Akce D.O.S.T. je občanské sdružení. V knize Krajní pravice a krajní levice ČR jej tuzemští politologové líčí jako vlastenecké a nacionalistické, pozn. red.) předložený SPD na mou kandidaturu.

Lidovky.cz: Proč jste se rozhodl kandidovat za SPD?
Proti svobodě je varianta otroctví, proti přímé demokracii je „demokracie“ pokřivená.

Pepa Nos v roce 2001 na demonstraci za tehdy vězněného Vladimíra Hučína.
Písničkář Pepa Nos během koncertu v Ostravě v lednu 2004.

Lidovky.cz: Již jste neúspěšně kandidoval ve volbách do Poslanecké sněmovny, Evropského parlamentu i krajských zastupitelstev. Proč se i přesto ucházíte o politický post znovu?
Vaše čtvrtá otázka smrdí zaujatostí, vyhoďte ji ze seznamu. Vezměte laskavě v úvahu, že Lidové noviny byly pravomocně odsouzeny Vrchním soudem za likvidační pomluvy na Pepu Nose. (MF Dnes v února 2004 mylně informovala, že Pepa Nos v minulosti podepsal spolupráci s StB, zprávu později převzaly i Lidové noviny, pozn. red.). Za takové situace bych být vámi poslušně šoupal nohama a nepokoušel se psát o „neúspěšnosti“ předchozích kandidatur.

Lidovky.cz: Oslovil vás pro kandidaturu osobně lídr SPD Tomio Okamura? Jaký spolu máte vztah? Jak dlouho se znáte? V čem si jej ceníte?
Tyto otázky mi připomněly mé výslechy na StB. S mou prací v Senátu nemají absolutně žádnou souvislost.

Lidovky.cz: Jste spokojený se současnou politickou situací v Česku? Co se vám líbí, případně nelíbí?
Nejsem spokojený a nelíbí se mi naprosto nic.

Lidovky.cz: Je něco, co v české politice chybí?
Základní civilizační hodnoty. Všechny byly smeteny z povrchu České republiky.

Písničkář Pepa Nos během vystoupení v roce 2009.

Písničkář Pepa Nos během vystoupení v roce 2009.

Lidovky.cz Má Česko podle vás nedostatky?
Česko nemůže mít nedostatky. Ty mohou mít pouze lidé, kteří v ČR bydlí.

Lidovky.cz: Jaké jsou vaše programové priority? Co byste v Senátu rád prosazoval?
Mým hlavním cílem je vnější bezpečnost území ČR.

Lidovky.cz: Jak vidíte své šance?
Jako stoprocentní. Jinak bych do Senátu nekandidoval.

  • 163Diskuse


Robert Sattler

Autor

Robert Sattlerrobert.sattler@lidovky.czČlánky


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!