13. května 2010 14:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kandidát ODS slibuje legalizaci marihuany. Video mu strana zakázala

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 8Diskuse
Kandidát za ODS v Moravskoslezském kraji Václav Bečica. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kandidát za ODS v Moravskoslezském kraji Václav Bečica. | foto: Reprofoto

PRAHA Václav Bečica je na kandidátce ODS v Moravskoslezském kraji na třetím místě od konce. To mu šance na zvolení do sněmovny nedává. Možná i proto natočil vlastní video, které v rozporu se stranickou politikou slibuje legalizaci marihuany. Bečica věří, že díky tomu získá preferenční hlasy, které by ho mohly vynést do parlamentu. Strana však jeho nadšení nesdílí.

Bečica v krátkém snímku apeluje na voliče, aby dali preferenční hlas kandidátovi číslo 34, kterým je právě on. "Řekněte to všem svým známým kamarádům, kteří rádi kouří marihuanu, aby udělali to samé," vyzývá Bečica.

Zveřejněním videa na serveru YouTube však nepotěšil krajské vedení ODS. A to nejen proto, že občanští demokraté mají osobní preferenční kampaň zakázanou, ale video je navíc velice svérázné.

ODS proto brzy po zveřejnění videa Bečicu kontaktovala s tím, aby ho ze serveru stáhnul. "Oni mi to tak nějak zakázali. Mailem a smskou mi pan oblastní manažer naznačil, že to mám stáhnout, že vedení si to přeje," řekl Bečica serveru Lidovky.cz a dodal, že video také ihned stáhl.

"Ne každému se vystoupení během volební kampaně podaří. Toto je jedno z těch nepodařených," komentoval Bečicovu osobní prezentaci lídr moravskoslezské kandidátky Pavel Drobil.

"Je to mladý člověk, který měl potřebu něco sdělit veřejnosti, nějak se zviditelnit. Já ho za to nebudu ani popotahovat, ani trestat," dodal Drobil. Podle něj však tento příklad jasně ukazuje, jak je hloupé vyzývat lidi, aby volili kandidáty ze spodních míst kandidátek.

Kdybych to mohl rozjet úplně...
Ačkoli 28letý svářeč Václav Bečica své video po výtkách ODS stáhl, je na YouTube stále ke zhlédnutí. Někdo ho totiž na server opět nahrál. S tím však prý Bečica nemá nic společného. "Řekli mi, že to mám stáhnout, tak jsem ho stáhl, nevím, kdo tam to video dal," uvedl Bečica. Rád by se sice prezentoval dál, ale je si vědom toho, že by ho v takovém případě vedení krajské ODS stáhlo z kandidátky.

"Kdybych to mohl rozjet úplně, což nešlo, tak bych určitě uspěl," zalitoval Bečica. Věří totiž, že na legalizaci marihuany by voliče určitě nalákal. "Lidé přeci kouří marihuanu pro ten pocit radosti, štěstí a svobody," konstatuje Bečica ve videu.

Čtěte také:

  • 8Diskuse
Najdete na Lidovky.cz