Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kandidát ODS slibuje legalizaci marihuany. Video mu strana zakázala

Česko

  14:07
PRAHA - Václav Bečica je na kandidátce ODS v Moravskoslezském kraji na třetím místě od konce. To mu šance na zvolení do sněmovny nedává. Možná i proto natočil vlastní video, které v rozporu se stranickou politikou slibuje legalizaci marihuany. Bečica věří, že díky tomu získá preferenční hlasy, které by ho mohly vynést do parlamentu. Strana však jeho nadšení nesdílí.

Kandidát za ODS v Moravskoslezském kraji Václav Bečica. foto: Reprofoto

Bečica v krátkém snímku apeluje na voliče, aby dali preferenční hlas kandidátovi číslo 34, kterým je právě on. "Řekněte to všem svým známým kamarádům, kteří rádi kouří marihuanu, aby udělali to samé," vyzývá Bečica.

Zveřejněním videa na serveru YouTube však nepotěšil krajské vedení ODS. A to nejen proto, že občanští demokraté mají osobní preferenční kampaň zakázanou, ale video je navíc velice svérázné.

ODS proto brzy po zveřejnění videa Bečicu kontaktovala s tím, aby ho ze serveru stáhnul. "Oni mi to tak nějak zakázali. Mailem a smskou mi pan oblastní manažer naznačil, že to mám stáhnout, že vedení si to přeje," řekl Bečica serveru Lidovky.cz a dodal, že video také ihned stáhl.

"Ne každému se vystoupení během volební kampaně podaří. Toto je jedno z těch nepodařených," komentoval Bečicovu osobní prezentaci lídr moravskoslezské kandidátky Pavel Drobil.

"Je to mladý člověk, který měl potřebu něco sdělit veřejnosti, nějak se zviditelnit. Já ho za to nebudu ani popotahovat, ani trestat," dodal Drobil. Podle něj však tento příklad jasně ukazuje, jak je hloupé vyzývat lidi, aby volili kandidáty ze spodních míst kandidátek.

Kdybych to mohl rozjet úplně...
Ačkoli 28letý svářeč Václav Bečica své video po výtkách ODS stáhl, je na YouTube stále ke zhlédnutí. Někdo ho totiž na server opět nahrál. S tím však prý Bečica nemá nic společného. "Řekli mi, že to mám stáhnout, tak jsem ho stáhl, nevím, kdo tam to video dal," uvedl Bečica. Rád by se sice prezentoval dál, ale je si vědom toho, že by ho v takovém případě vedení krajské ODS stáhlo z kandidátky.

"Kdybych to mohl rozjet úplně, což nešlo, tak bych určitě uspěl," zalitoval Bečica. Věří totiž, že na legalizaci marihuany by voliče určitě nalákal. "Lidé přeci kouří marihuanu pro ten pocit radosti, štěstí a svobody," konstatuje Bečica ve videu.

Čtěte také:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...