Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

O vedení České televize má zájem osm kandidátů, Dvořák opět obhajuje

ilustrační snímek foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Rada ČT zveřejnila seznam uchazečů, kteří se přihlásili do výběrového řízení na generálního ředitele České televize (ČT). Do souboje se stávajícím šéfem veřejnoprávní televize Petrem Dvořákem se například přihlásil šéf brněnského studia ČT Jan Souček nebo někdejší zpravodaj ČT v Bruselu Jiří František Potužník.
  13:49

Dalšími uchazeči jsou Ondřej Cón, Pavel Hřídel, exředitel Primy Martin Konrád, Ondřej Vrbíka a Jan Štern.

Pět kandidátů nesplnilo kritéria a byli z výběrového řízení vyřazeni.

Podle podmínek schválených Radou ČT musí být uchazeč mimo jiné vysokoškolák, mít manažerské a osobnostní předpoklady, znát aktivně jeden světový jazyk a mít negativní lustrační osvědčení. Součástí přihlášky je i koncepce rozvoje a fungování televize po dobu jeho funkčního období v rozsahu pěti až deseti stran.

Kandidáti, kteří postoupí do závěrečného kola výběrového řízení, budou pozváni na veřejné zasedání rady 7. června k osobní prezentaci svého projektu a k zodpovězení jednotlivých dotazů členů rady. Na základě souhrnu všech získaných informací Rada ČT následně rozhodne v tajném hlasování o vítězi výběrového řízení.

Před šesti lety se výběrového řízení účastnilo 12 kandidátů. Do druhého kola výběrového řízení tehdy postoupil kromě Petra Dvořáka i exředitel Primy Martin Konrád, bývalý šéfredaktor zpravodajství ČT Karel Novák, ekonom Petr Vinklář a někdejší zpravodaj ČT v Bruselu Jiří František Potužník.

Kdo by se podle vás měl stát ředitelem ČT?

celkem hlasů: 814

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00středa 26. dubna 2023. Anketa je uzavřena.

Pavel Hřídel306
Petr Dvořák254
Jiří František Potužník134
Ondřej Cón35
Martin Konrád27
Ondřej Vrbík23
Jan Souček18
Jan Štern17
Autor: