Středa 14. dubna 2021svátek má Vincenc 6 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kandidáty na šéfa ČT neznám, říká Langer

Ivan Langer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Langer | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Ředitel České televize Jiří Janeček je můj kamarád a věci, které jsou mezi námi, jsou mezi námi, říká místopředseda a šéf volební kampaně ODS Ivan Langer o soukromých telefonátech s Janečkem před volbou nového ředitele ČT.

Co jste v uplynulém měsíci řešil s ředitelem zpravodajství Milanem Fridrichem, když jste si psali desítky SMS ve dne v noci?
Probíral jsem s ním volební kampaň, která probíhá, a volební kampaň, která bude teprve probíhat. Naposledy jsme řešili, jestli bude mít předseda strany Mirek Topolánek čas přijít do debaty v televizi. Je na tom něco nezákonného, nemravného, sporného? Mezi mnou a Milanem Fridrichem není rozhodně nic intimního. Když nemáme možnost se vidět fyzicky, tak mluvíme po telefonu.

Řekl jste, že se nemíníte účastnit „hrátek kolem ČT“, přitom právě od vás se Jiří Janeček dozvěděl, ze nemá podporu do kandidatury?
Jiří Janeček je můj kamarád a věci, které jsou mezi námi dvěma, jsou mezi námi dvěma a nikomu po nich nic není.

Měl by tedy podle vás řídit Českou televizi ředitel zpravodajství Fridrich? Pokud ano, proč?
Nevidím důvod, proč bych měl teďka dělat headhunterskou(personální – pozn. red.) agenturu a nabízet někomu nějaké kandidáty.

Mluvíte s představiteli ČSSD o tom, kdo by měl být ředitelem České televize či zda nevyměnit i ředitele Českého rozhlasu? Údajně s vaším vědomím by měl být rozhlasovou radou odvolán nynější ředitel Václav Kasík.
To jsou nesmysly, ke kterým se vůbec nebudu vyjadřovat.

Spekulovalo se o tom, že v rámci předem daného scénáře bude volba ředitele České televize rovnou zrušena, ale rada vybrala pět kandidátů. Co tomu říkáte a jak hodnotíte výběr rady? Máte mezi pěticí svého favorita?
Vybrané kandidáty na ředitele České televize, které vybrala televizní rada, neznám. Rozhodnutí rady jen potvrzuje ty pitomosti a spekulace, které se kolem toho už několik dní točí. Zaručená zpráva přece byla, že rada to dnešní výběrové řízení zruší. Ejhle, všichni, kteří tu pitomost šířili jako zaručenou zprávu, teď koukají a říkají, co se stalo.

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!