Středa 1. února 2023, svátek má Hynek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kapitula o Prymulově schůzce nic nevěděla, událost ji zaskočila, řekl děkan Němeček

Česko

  15:18aktualizováno  17:46
Praha - Vyšehradskou kapitulu zaskočila informace o schůzce ministra Romana Prymuly a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka v restauraci na Vyšehradě. Deník Blesk v pátek vydal fotografie, které ministra zachytily bez roušky, když z restaurace v noci odcházel.

Prymula řekl, že schůzka byla v soukromých prostorách vyšehradské kapituly. Děkan kapituly Michal Němeček v pátek v tiskové zprávě uvedl, že zveřejněná událost kapitulu zaskočila a nemá k ní žádné přesné informace od nájemníka prostor.

Restaurace Rio's na pražském Vyšehradě.
Ministr zdravotnictví Roman Prymula rezignaci odmítl.

Premiér Andrej Babiš (ANO) na dopolední tiskové konferenci uvedl, že pokud Prymula sám neodstoupí, odvolá ho. Prymula v pátek později řekl, že na svoji funkci nehodlá rezignovat. 

Restauraci Rio’s na Vyšehradě provozuje společnost MIDI. „V těchto prostorách na Vyšehradě je v nájmu již řadu let. Majitelem objektu je Královská kolegiátní kapitula sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Nájemník má s majitelem objektu uzavřenou platnou nájemní smlouvu. V těchto dnech se zástupci kapituly nikdo nejednal o poskytnutí jakýchkoli prostor pro jednání představitelů státu či politiků,“ uvedl v pátek děkan kapituly.

Doplnil, že restaurace uzavřela provoz pro veřejnost na základě usnesení vlády o přijetí krizového opatření. „Budeme po společnosti MIDI vyžadovat vysvětlení. Teprve na základě jejich vyjádření rozhodneme, jaké další kroky bude třeba učinit,“ uvedl Němeček.

Proč se nechovat jako Prymula? Přečtěte si názory odborníků na důležitost dodržování covidových opatření

Na schůzce Prymuly a Faltýnka byl ještě ředitel Fakultní nemocnice Ostrava Jiří Havrlant. Podle zveřejněné fotografie Prymula navštívil restauraci v době, kdy by podle vládních nařízení měla být uzavřená, při odchodu z restaurace k autu také neměl na obličeji roušku.

Člena vlády odvolává podle ústavy prezident na návrh premiéra. Za prezidentem Milošem Zemanem jede Babiš dnes odpoledne do Lán.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat