Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava 15 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Kaplický neuspěl, blob nebude

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 308
  • Poslední: 29.7.2008 17:52
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
29.7.2008 13:29

rozčarování

Nedělal jsem si příliš velké iluze o celkové úrovni postkomunistického národa, ale to, co se v příspěvcích o NK může člověk dočíst, nad tím zůstává rozum stát, jak vůbec to může někoho napadnout.Je to snůška politické zaslepenosti hraničící s nenávistí přesto že se jedná o věcný problém, lidské malosti a maloměšťáctví a dalších negativ.Je to pozůstatek komunistické morálky, kterou modří ptáci přetavili v jejich. Důsledky toho všeho se nepodaří vymýtit ani v řádu desetiletí.

29.7.2008 12:31

bem na sibenici

je to ostuda pro celou CR. nejvic me zklamal bem, ktery se rozhoduje podle pocasi. a ministr kultury je taky jenom loutka. vubec by me neprekvapilo, ze se ODS na sjezdu rozhodli jako strana NK blokovat. nechal bych bema zaplatit odmenu kaplickemu ze sve kapsy aby se konecne umel rozhodnout jako chlap a ne jako zbabele, vztekajici se male dite, ktere nevi co chce. nikdy jsem od bema neslysel jediny logicky duvod proc nestavet. kidy typu pozemkove problemy jsou jenom zasterka. bohuzel obyc. clovek se nikdy nedozvi proc se najednou obratil proti. zbyva si jenom myslel, ze ODS stale ridi centralni mozek z hradu a vsechno co rekne je pro prahu svate. je mi z nasich prazskych zastupitelu na blití. ;-O;-€Rv;-(!!

28.7.2008 14:10

Jindra

Kaplický si hnědýho bloba vykadí sám doma.

28.7.2008 10:47

Nová okupace

Skupina expertů tvrdí, že paprsek amerického radaru plánovaného v Brdech se může odrazit od letadla nebo od inverzních vrstev a ohrozit lidi. Uváděná bezletová zóna kolem radaru podle nich neposkytne dostatečnou ochranu a měla by být rozšířena na 50 kilometrů, což je ale až na letiště v Ruzyni.

28.7.2008 13:52

Re: Nová okupace

Vládní komise uklidňuje občany v okolí plánovaného radaru, že radar je pro ně neškodný – jakoby se mimo Brdy už nikoho nic netýkalo. To je hrubý omyl. Paradoxně jsou proti odrazům hlavního paprsku občané nejbližších obcí právě svou polohou více chráněni, ve vážném nebezpečí jsou obyvatelé obcí až například 80 km daleko. Tam se může odrazem lomit hlavní paprsek, v plné síle.

29.7.2008 17:52

Re: Re: Nová okupace

Táhni s tou propagandou do řiti rudokožče. A aktualizuj si informace, ta studie je nesmyslná, protože hodnotila úplně jiný typ radaru. :-D

28.7.2008 7:44

Trapní už jako ti komunisti.

Vrchní ódésáčci jsou trapní už jako ti komunisti. Nejde jen o tu stavbu, která by mohla být docela zajímavá a určitě by mě přitáhla na návštěvu, ale hlavně o to, že PRAHA NEMÁ UNIVERZITNÍ KNIHOVNU, v NK se na frekventované knihy čeká až půl roku!!!  ;-O;-O;-O;-O Za to by ministr "kultůry" zasloužil exemplárně popravit na Staroměstském náměstí.

25.7.2008 11:55

návrhář prádla

Kaplický ať se živí jako návrhář spodního prádla a navrhování vinět,  tam  ten amatér může být prospěšnější.  Ale ani tam nemá zaručeno, že ho nevyhodí pro hulvátství a neschopnost.

24.7.2008 17:14

To není vůbec otázka peněz,

ale toho, že papá Klaus by se tam musel nechat přikurtovat, aby vlastním tělem bránil té výstavbě. Přitom by to vyřešilo problémy s poklesem turistiky v Praze. Na to by se přijela podívat půlka Evropy.

24.7.2008 17:11

To není vůbec otázka peněz,

24.7.2008 16:14

Vážení diskutující.

.Všichni posuzujete, jestli knihovna ano nebo ne.  Stanoviska zastánců a odpůrců jsou  vyhraněná, že dohoda není možná. Evi

stanoviska diskutujících jsou natolik vyhraněná, že konsensus není možný a žádný soudce tento spor nerozsoudí. Mne však fascinuje stanovisko ministra kultury. Ten kritizuje co sám zavinil. Copak Ježek není jeho podřízený, přitom nic nebylo děláno za jeho zády, vše bylo veřejné. Mohl tuto kauzu kdykoliv zastavit. Restituce církevního majetku jsou však důležitější a na kulturu nemá čas ani peníze.

24.7.2008 16:24

Re: Vážení diskutující.

Mrkni se kdy se stal ministrem.

24.7.2008 15:50

Kaplický s Paroubkem jsou šašci

Reakce pana Kaplického napovídají, že je to velmi hloupý a zamindrákovaný člověk. Nebude ho žádná škoda. Ostatně vždyť ani v zahraničí nic moc nedotáhl do konce. Je to loser, podporovaný Havlovou klikou. Jeho spojenectví s Paroubkem už nelze vnímat jinak než jako projev senility a demence. Paroubek mu v ničem nemůže pomoci, územní rozhodnutí a stavební povolení vydává magistrát. Jsou to šašci.

24.7.2008 16:24

Re: Kaplický s Paroubkem jsou šašci

R^

29.7.2008 12:23

Re: Kaplický s Paroubkem jsou šašci

ty jses taky zamindrakovanej ignorant.

24.7.2008 15:50

Kde je IDIOL ?

Kde je, aby se zde fundovane vyjadril k zrejmemu vitezstvi kliky Pruzinskeho ? Upoutan na luzko, z toho vseho nemocen ? Nebo mimo uzemi republiky, v rychlokurzu nejakeho druhu, kterak zatocit s tou odesackou klikou ? Tajemstvi pokracuje.

24.7.2008 11:05

Ne vždy se vítězný architektonický návrh realizoval.

Nebude to poprvé a ani ne naposledy. A nejen v zaprděných Čechách, jak tu kdosi napsal a jak si myslí genitální Kaplický.

Zejména když v zadání byly necelé 2 mld., ještě než proběhlo stavební řízení už jsou to 4 mld., takže konečnou cenu lze čekat někde mezi 6-8 mld. A za ty peníze by novou knuhovnu mohlo mít každé větší město v ČR.

PB

24.7.2008 10:54

Jindra

Jděte už s těma magorama typu Kaplický do (Y)

24.7.2008 11:32

Re: Jindra

Jindro, viděl jsi někdy nějakou knihovnu?

24.7.2008 16:25

Re: Re: Jindra

A ty? Běž se podívat na technickou knihovnu v Dejvicích ty vole. Je moc pěkná a nemluví se o ní. Na nádraží si kup lístek Kočkomrdy-Praha a zpět.  

24.7.2008 10:46

tak za prvé STK uvolní příští rok

celou zadní část Klementina. Takže místo určitě bude. Za druhé jednoduché srovnání - výstavba budovy v Dejvicích stojí asi 1,8 miliard a bude v ní nejen STK, ale i knihovny všech VŠ co jsou v okolí (pro Evu - prý mají mít otevřeno sedm dní v týdnu až do desáté večer, ale tomu neveřím). Za třetí Ježek šel do výběrového řízení s rozpočtem 1,9 mld. V současné době je 4 miliardy a to v CENÁCH ROKU 2008 !!!, což znamená, že do doby realizace stoupne cena minimálně o 50%, spíše více procent  (např cena minerální izolace, které tam budou tuny, stoupla za poslední rok na dvojnásobek). Za čtvrté - nejedná se o akci soukromou, jako je většina nových staveb v Praze , ale placeno má být z rozpočtu, tedy z daní všech. A tady nelze než nesouhlasit s tím, že Kaplický svými výroky naštval snad skoro všechny, co mají do přidělení peněz co mluvit. No a za páté - většina půjčovaných materiálů by jistě šla zdigitalizovat, archivní tisky, co se nepůjčují a mohou je studovat jen badatelé mohou být klidně v Hostivař. Stejně tak jako si archiváři jezdí bádat do archívů na Chodovec a nikoho to nevzrušuje.......

24.7.2008 10:24

Milovníkům blobu-chobotnice

navrhuji: přimějte Ježka ,aby vyráběl makety blobu -směle je pak si můžete je postavit na zahradě (místo trpaslíků):-D

Zříkám se finanční odměny za tento smělý nápad ve prospěch Ježka (až ho vyhodí z funkce hlavního knihovníka)

24.7.2008 17:30

Re: Milovníkům blobu-chobotnice

R^;-D jsem nadšená a dovolím si to rozvinout. Mohl by z prodeje těch maket financovat stavbu blobu samého, někde. Příznivci si maketku jistě rádi koupí a určitě i všichni ti kulturní lidé ze zahraničí ( kteří nejsou zaprdění čecháčci), takže blbobíky se budou prodávat hned u hranic a půjdou na dračku. C hudší příznivci budou alespoň blobíky prodávat ve svém volném čase, samozřejmě  bez požadavků na odměnu, čistě z kulturního nadšení.  

24.7.2008 10:01

Jako ilustraci "zodpovědného" přístupu knihovníků

k veřejnosti přidávám svou trošku do mlýna:  Státní technická knihovna, sídlící též v Klementinu, má být přestěhována za rok do Dejvic, takže nějaké prostory se bezpochyby uvolní (a ne malé). Budova v Dejvicích sice asi bude pohodlná a příjemná, jenže - - kouzlo bude pryč. Mrzí mne, že technická část byla "vyšoupnuta" pryč z Klementina, ta atmosféra nebude nikde jinde...

Ale zpět k todpovědnosti knihovníků vůči veřejnosti: zarazilo mne, že STK má po celé prázdniny zredukovánu otevírací dobu pro veřejnost na JEDEN JEDINÝ den v týdnu!!! Knihovny leckde ve světě fungují i večer a o víkendech ... Tím se naši šéfové knihoven netrápí: ti mají v hlavě jiné starosti: stavět či nestavět blob, jak se podílet na využití uvolněných prostor v atraktivním Klementinu (nabídky firem tlačících se do turisticky zajímavého centra jsou asi dosti lákavé) , atd....  

24.7.2008 9:37

Klementinum

A on to měl chudák Ježek tak hezky připravené, za 4 či 6 nabo 10 mld (ne jeho) korun chrchel na Letné, a on by měl tolik starostí, co s tím prázdným barákem v centru města. Vždyť ty mekdonaldy, suvenýršopy, hospody atd. by to snad ani nezaplnily.

24.7.2008 9:28

Súdruh bratr minister

Včera jsem slyšel v TV lidoveckého ministra prohlásit, že chobotnice na Letné stát nebude. A já myslel, že tam má být knihovna. Pokud lidovecký bratr nerozezná rozdíl mezi chobotnicí a knihovnou, tak je .ůl korunovanej. Asi v životě neviděl moderní knihovnu, odpovídající zásadám moderního knihovnictví a proto chce přebudovat barokní Klementinum. B-že ocraňuj nás o d venkovských balíků a hradního prfesůrka, který všecno začal.

24.7.2008 18:08

Re: Súdruh bratr minister

Pozdravuj v Michalovcích drotáre.

24.7.2008 9:00

Fanklubu pana Kaplického

Milí fandové "světového architekta" Kaplického, uspořádejte si mezi sebou celonárodní sbírku (ale pozor: 4 mld. určitě nebudou stačit, počítejte raději 10) a postavte si ten váš milovaný chrchel za své. Ale proboha ne na Letné - třeba někde ve vytěženém lomu v severních Čechách.

24.7.2008 9:09

Re: Fanklubu pana Kaplického

Logicke by bylo vzit jinej levnejsi projekt .

24.7.2008 8:57

Hulváti napadají kulturu!

Jsem poděšen politickou "kulturou" v Lidových novinách! Těch, o kterých jsem byl vždy přesvědčen, že za něco stojí a že je nutné je kupovat a číst!! Bohužel! Nechápu, proč k této otázce, která je tak rozjitřená nechá redakce diskusi hulvátů a nekulturních a nevzdělaných lidí! Redakce -LN -styď se!l

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...