Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

... Karel Brückner bez Janka poprvé neuspěl

Česko

MARIJAMPOLE, Litva Porazil Francii a stal se rakouským fotbalovým hrdinou. Ve druhém utkání kvalifikace o postup na světový šampionát přišlo kruté vystřízlivění. Olomoucký stratég Karel Brückner nenašel recept na Litvu, se kterou jeho svěřenci prohráli 0:2.

V Litvě se ukázalo, jak důležitý je pro Rakušany vytáhlý útočník Marc Janko, který se stal pro Brücknera novým Kollerem.

Hned se dostavil pro Česko známý komplex. Bez Kollera (Janka) to najednou nejde. Rakousko, zvykej si.

Zraněného kanonýra sice zastoupil dva metry vysoký Maierhofer, který ale od začátku nebyl příliš nebezpečný.

„Bránění remízy nebylo naším plánem.

V prvním poločase to byla taktická bitva, naší taktikou bylo čekat na brejky,“ vysvětloval Brückner na tiskové konferenci po utkání opatrnou rakouskou hru. Po pauze se hosté probudili, ale místo gólové radosti záhy dvakrát inkasovali z kopačky Danilevičiuse.

„Ve druhém poločase se naše hra zlepšila, ale bez bodového efektu. Po obdrženém gólu jsme museli změnit herní systém, druhá branka byla rozhodující,“ mínil hanácký kouč, že zlepšený výkon po přestávce vedl paradoxně jen ke dvěma brankám ve vlastní síti.

Oslava 40. narozenin pořádně zhořkla Brücknerovu asistentovi Andreasi Herzogovi. „Naše dobrá výchozí pozice je úplně zničena. Nehráli jsme jako tým. Po druhém gólu po příchodu Hoffera jsme byli opravdu nebezpeční, ale to už bylo příliš pozdě,“ zlobil se Herzog.

Naopak Litevci zářili nadšením. Ani ve snu by je nenapadlo, že po dvou zápasech povedou tabulku a budou mít za sebou Francii, Srbsko, Rumunsko, ale i Rakousko.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...