Pátek 31. března 2023, svátek má Kvido
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prezidentské volby 2023

Karel Diviš chce žádat o stejný prostor ve veřejnoprávních médiích

Karel Diviš foto: Topič PetrMAFRA

Prezidentský kandidát Karel Diviš požádal Českou televizi a Český rozhlas o data o mediálním prostoru, který měli ostatní kandidáti na post hlavy státu. Následně pak požádá obě veřejnoprávní média, aby mu poskytla stejně. Nejvyšší správní soud tento týden zrušil rozhodnutí ministerstva vnitra, které původně Diviše vyřadilo kvůli nedostatku podpisů občanů.
  13:31

„Veřejnoprávní média mají ze zákona povinnost poskytnout všem prezidentským kandidátům stejný prostor, aby se s nimi mohla veřejnost seznámit. Vzhledem k pochybení ministerstva vnitra tomu tak směrem ke mne od 25. 11. do 13. 12. nebylo a v kampani to velice chybí. Stále je tu ale prostor to férově napravit,“ uvedl Karel Diviš.

Připomněl, že soukromá média takovou povinnost nemají. „Věřím ale u nich v novinářskou etiku a v to, že dostanu dodatečně adekvátní prostor i u nich,“ doufá Diviš.

Prezidentské volby

Karla Diviše ministerstvo vnitro do voleb původně nepustilo, protože po kontrole podpisů klesl pod hranici 50 tisíc občanských podporovatelů.

Výpočty a rozhodnutí ministerstva vnitra zpochybňoval a obrátil se na Nejvyšší správní soud. Ten v úterý rozhodnutí ministerstva zrušil a Diviše vrátil do boje o Hrad.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat