Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Karlovarská hejtmanka za ANO Vildumetzová a předseda chebské ODS se vzali

Česko

  16:15
Stanovice (Karlovarsko) - Hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová se ve Stanovicích provdala za Jana Mračka. Dlouholetou známost krajské předsedkyně ANO a předsedy chebského oblastního sdružení ODS v pátek posvětil emeritní plzeňský biskup František Radkovský.

Jana Vildumetzová foto: smocr.czReprofoto

Svatba, které se zúčastnily desítky hostů, se odehrála v kostele sv. Tří králů ve Stanovicích. Církevnímu obřadu předcházela příprava, v rámci níž se Jana Vildumetzová nechala i pokřtít a její partner biřmovat. Po svatebním obřadu se hostina odehrála na statku, který patří známému podnikatelovi Františku Piškaninovi.

Hejtmanka se vdávala v téměř bílých šatech se závojem podle vlastního návrhu, ženich měl tmavomodrý oblek s bílou vázankou. Po svatbě bude hejtmanka používat příjmení Mračková Vildumetzová. Mezi hosty nechyběl premiér a předseda ANO Andrej Babiš, kolegové Vildumetzové z krajské rady nebo například hudebník Karel Wagner nebo žokej Josef Váňa.

Ačkoli jsou v současné době ženich a nevěsta politicky na opačné straně, jejich známost je ještě z dob, kdy Vildumetzová byla členkou ODS a byla za tuto stranu v krajském zastupitelstvu. Nyní je významnou postavou v ANO, hejtmankou, předsedkyní Asociace krajů ČR i poslankyní. Do konce roku se ale má vzdát postu hejtmanky a věnovat se jen funkci poslankyně.

Ani Mraček není jen řadovým členem ODS. Kromě oblastního předsedy je i člen výkonné rady ODS.

Autor:

Mohlo by vás zajímat