Karlovy Vary snížily příliš pozdě

ČESKÉ BUDĚJOVICE Kouzla a čáry vládly českobudějovickou Budvar arénou. V hlavní roli mág Roman Turek, v rolích vedlejších střelci Karlových Varů. Ačkoliv českobudějovický gólman čtvrté čisté konto v letošním play off neuhájil, jeho skvělý výkon pomohl domácím k vítězství v prvním semifinálovém utkání.

Č. Budějovice-Karlovy Vary 3:2 Dlouho se zdálo, že České Budějovice ani tentokrát nedovolí svému soupeři dát v Budvar aréně gól. Ve čtvrtfinále proti Kladnu totiž Jihočeši doma třikrát zvítězili s nulou.

Když v 50. minutě zvýšil Viktor Hübl českobudějovické vedení už na 3:0, vypadalo to, že Turkova série se protáhne minimálně na čtyři zápasy. Poslední desetiminutovka ovšem patřila hostům.

Po 234 minut dlouhé neprůstřelnosti na domácím ledě pokazil brankáři Turkovi radost Milan Procházka. „Taková série nemohla trvat věčně,“ poznamenal Hübl, střelec vítězné branky. „Třeba si to vybral a v dalším zápase zase gól nedostane,“ dodal.

Vteřinu před koncem kapituloval Turek podruhé, od modré se trefil obránce Michal Dobroň. Jenže rozhodčí Homola nejdříve odjel branku zkonzultovat s videorozhodčím, to už ale oba týmy zamířily do kabin, druhý sudí Šindler je totiž nechal odejít. Po gólu přitom mělo následovat podle pravidel ještě buly. „Teoreticky ano,“ řekl předseda Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje Pavel Halas. Karlovy Vary vstřelené branky dobře naladily. „Už víme, že Turek není neprůstřelný, že mu dokážeme dát gól,“ ocenil Dobroň. I trenér hostí Zdeněk Venera byl rád, že se jeho hráči střelecky prosadili, ačkoliv to bylo za stavu 0:3. „Věřím, že jsme Turka odčarovali,“ smál se kouč.

Na obrat už se ale hosté nezmohli, především proto, že jim chyběly síly, které vydali ve druhé třetině. Karlovy Vary totiž v prostřední části hrály dvakrát oslabení tři na pět, které v obou případech zvládly. „Musíme méně faulovat, protože nám pak chybí síly v důležitých momentech,“ nabádal Dobroň.

Západočeši při oslabení navíc přišli o Milana Hluchého, dostal totiž pukem přímo do úst. „Milan měl zaražené zuby, tři jsem mu vyndal a pak odjel do nemocnice,“ komentoval karlovarský doktor Jaroslav Budín. „Víc nevíme, ale v sobotu Milan nenastoupí,“ dodal.

Branky a nahrávky: 7. Vydarený (Vak), 44. Brabenec (Veselý), 50. V. Hübl - 54. Milan Procházka (Mudroch), 60. Dobroň ( Bílek). Rozhodčí: Šindler, Homola - Pešek, Šátava. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 0:0, 2:2.

Stav série: 1:0.

České Budějovice: Turek - Mucha, Gřegořek, Toman, Vydarený, Sičák, Frolo, F. Novák - Hudec, Brabenec, Sailer - Hřebejk, Šimánek, Kotrla - Gulaš, Vak, Veselý - Kůrka, V. Hübl, L. Květoň. Trenéři: Jandač a M. Černý.

Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál -Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - V. Polák, Pech, Hluchý.

Trenéři: Venera, Baďouček a Kněžický.