Karlovy Vary vyloupily Pardubice

ZÁPAS KOLA

PARDUBICE Čtyři roky si jezdily Karlovy Vary do Pardubic jen pro porážky. Včera však Západočeši přerušili šňůru porážek, která se táhla od poloviny listopadu 2004, když vyhráli 3:2 v prodloužení. O bod navíc se jim postaral obránce Roman Prošek.

Pardubice – K. Vary 2:3sn Oba týmy rozehrály již v úvodní třetině pro diváky velmi zajímavé představení plné aktivního bruslení a ofenzivních výpadů. Hosty dostal do vedení na konci deváté minuty Košťál, když poslal v pádu do branky kotouč, který se k němu odrazil po Kumstátově nahození. V 19. minutě využil po pouhých 13 vteřinách přesilovku domácí Somík.

V 25. minutě dostaly Vary výhodu dvojnásobné přesilovky. Při ní nejprve vypálil ostře Dobroň, po jehož bombě vypadl Lašákovi kotouč těsně vedle pravé tyčky, přesto hosté pouhou vteřinu před skončením prvního z obou trestů uspěli zásluhou Řezníčkovy tvrdé rány od modré čáry.

„Věděli jsme o tom, že soupeř má úspěšnou šňůru, ale chtěli jsme se pokusit to přerušit, což se nám podařilo,“ mnul si ruce karlovarský asistent Mikuláš Antonik.

Minutu a čtvrt před vypršením základní hrací doby si však domácí lavička vyžádala oddechový čas a následně sáhla k power play. V ní se stal domácím hrdinou zadák Píša. Nejprve na brankové čáře zachránil svůj tým před pojišťujícím třetím gólem hostí a 13 vteřin před koncem srovnal ranou od modré čáry na 2:2.

V prodloužení mohl rozhodnout Divíšek, v obrovské příležitosti mířil mimo. Krátce na to si Mensator poradil s dělovkou Koukala. Když už se schylovalo k nájezdům, rozhodl o druhém bodu pro hosty 22 vteřin před vypršením nastavované pětiminutovky úspěšnou dorážkou Prošek.

„Přesto, že jsme uhráli jen bod, musím kluky pochválit za bojovnost do poslední vteřiny a za to vyrovnání v základním čase,“ vyprávěl asistent pardubického trenéra Jiří Seidl.

***

Branky a nahrávky: 19. Somík (Snopek, Pivko), 60. Píša (Pivko) - 9. Košťál (Kumstát, Skuhravý), 25. Řezníček (Skuhravý, Košťál), 65. Prošek (Skladaný, Pech). Rozhodčí: Kubeš - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 3:7, navíc Snopek (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 8930. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:0 - 0:1.