Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kasíkovi ukradli kartu České filharmonie. Zloděj vybral 192 tisíc

Česko

  10:41
PRAHA - Bývalý ředitel České filharmonie Václav Kasík měl zjevně obrovskou smůlu. Někdo mu totiž ukradl služební platební kartu filharmonie a vybral z ní všechny peníze - 192 tisíc korun. Kasík tvrdí, že mu zloději vykradli auto, ve kterém našli sako, kde byla karta i PIN.

Bývalý ředitel České filharmonie Václav Kasík. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

"PIN jsem měl v jedné náprsní tašce a kartu v druhé. Sebrali mi totiž celé sako, o tom to celé je. Bylo horko, hodil jsem sako do kufru a bylo zle," řekl serveru Lidovky.cz Kasík a dodal, že sako mu zloději ukradli ze zaparkovaného auta, se kterým navíc chtěli odjet.

ČTĚTE TAKÉ:

Kasík také tvrdí, že nevěděl, kolik bylo na kartě peněz. "To jsem opravdu nevěděl, protože jsem ji nikdy nepoužil. Nikdy jsem žádné dispoziční právo k té kartě nechtěl, mám k tomu totiž zásadní odpor," dodal.

Ministerstvo kultury nahlásilo případ policii, ta ho ale odložila. "Záležitost nyní bude řešit komise ministerstva a po Kasíkovi nejspíš bude chtít náhradu," řekl serveru iDnes.cz mluvčí ministerstva kultury Stanislav Brunclík.

Kasík by se nebránil tomu, kdyby musel peníze České filharmonii nahradit. "To rozhodne nějaký příslušný orgán a já se mu podřídím, o tom není pochyb," řekl Václav Kasík.

Ministerstvu totiž vidí jako pochybení, že měl Kasík PIN ke kartě napsaný. "To že to tam zůstalo (PIN kód – pozn. red.) je nehoda, kterou samozřejmě vnímám jako nehodu, ale nemůžu za to, že mi ukradli sako," sdělil Kasík.

 Hudebníci České filharmonie protestovali na schodech pražského Rudolfina proti způsobu jmenování nového ředitele.

Nejsme trafika pro pana Kasíka
Václav Kasík byl v čele České filharmonie jen tři měsíce, v loňském roce od května do srpna. Jeho ředitelování mu neusnadnil orchestr, kterému se nelíbilo, že byl Kasík do funkce zvolen bez konkurzu a že neměl zkušenosti v oboru, protože hrál country.

Proti novému řediteli uspořádali hudebníci dokonce tři happeningy, kdy cinkali klíči na schodech Rudolfina. Chtěli, aby odstoupil nejen Kasík, ale i tehdejší ministr kultury Václav Riedlbauch.

Problémy měl Kasík i jako ředitel Českého rozhlasu. Podle současného vedení rozhlasu totiž málo dohlížel na stavební firmy při rekonstrukci budovy na Vinohradské třídě. Ta měla původně stát 524 milionů, ale prodražila se o sto milionů. Nové vedení letos na Kasíka podá trestní oznámení.

ČTĚTE TAKÉ:

Kasíka pak chtěl jako šéfa PR odboru magistrátu bývalý premiér Pavel Bém, Kasík ale nastoupil do České filharmonie. Nyní pracuje jako poradce předsedy Folklorního sdružení České republiky.

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
MACHR S MOTOROVOU PILOU (22-27.000KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Ústecký kraj
nabízený plat: 22 000 - 27 000 Kč

Mohlo by vás zajímat