Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kauza Duda: válka pokračuje

Česko

Kontroverzní hokejista sice vyhrál arbitráž s Českými Budějovicemi, klub mu ale strhne peníze z platu

ČESKÉ BUDĚJOVICE / PRAHA Ani jedna strana nechce mít co do činění s druhou. A přesto obě musí dál trpět ve smluvním svazku.

Poté co minulý týden rozhodla arbitráž o neplatné výpovědi Českých Budějovic, nabírá kauza Radek Duda nový spád.

„Začíná mi peklo,“ tuší kontroverzní hokejista...

Co se stalo?

Duda včera dostal dopis, v němž ho jihočeský klub informuje o snížení srpnového platu o 30 procent. „Prý jsem se v pátek, v sobotu a v pondělí nedostavil na trénink,“ líčí hráč.

Jeho zástupce Pavel Maršoun se však ohrazuje tím, že známému rebelovi slíbili Jihočeši individuální tréninkový plán. „Šlo o to jen zavolat a říct, aby dorazil, ale oni to nechali v tichosti. Pouze dělají všechny možné naschvály.“

Potichu však zároveň přiznává: „Po právní stránce se tam asi měl Radek dostavit.“

„Pan Maršoun moc dobře ví, že mi měl v pátek ještě jednou volat, abych se s ním domluvil na trénincích pana Dudy. Jenže už se neozval,“ vzkazuje za klub jeho generální manažer František Joun.

Dává si už pozor na jazyk Co s hokejovým raubířem bude v příštích dnech, by měla na čtvrtečním zasedání projednat valná hromada Budějovic. Ty spor s Dudou minulý týden prohrály. A doplatit mu musí čtyři zpětné výplaty, což prý čítá něco přes milion korun.

Také kvůli tomu Duda nepřistoupil na zpětné rozvázání kontraktu a dnes se v 8 hodin ráno má připojit k mužstvu. Klub naopak slíbil, že mu nesplacený dluh splatí.

„Vyfasuje od nás výstroj a bude pod kontrolou trénovat sám. Proč? Odmítá za nás hrát,“ připomněl Jaroslav Jágr, sportovní manažer jihočeského klubu.

Hříšník Duda se už v loňské sezoně nechal slyšet, že pod koučem Janem Tlačilem opravdu působit nehodlá. Dnes už ale tolik výřečný není.

„Zase bych něco řekl a dostal pokutu. Asi tam teď začnu dělat všechno, od rolbaře počínaje až po někoho v kanceláři,“ tvrdí ironicky před návratem k mužstvu.

K mužstvu, v němž se před několika měsíci popral na tréninku se svým spoluhráčem Milanem Gulašem. A v němž byl rozhádaný i s bývalým trenérem Ernestem Bokrošem, který na jihu už skončil.

Budějovice ovšem neřešily pouze Dudův problém.

Před týdnem přeřadily elitního útočníka Tomáše Kůrku do prvoligového Tábora za to, že nekývl na snížení svého platu o deset procent. Jeho rozladěný agent Jaromír Henyš potom obvinil vedení klubu z šikany.

Kůrka se stejně jako Duda nechtěl nechat dát, v jeho případě ale obě strany nakonec řešení nalezly.

***

Dudovy incidenty v Českých Budějovicích

Říjen 2008 V utkání s Kladnem vulgárně urážel rodinu Radka Bělohlava. Listopad 2008 Na tréninku se popral se svým spoluhráčem Milanem Gulašem, který poté musel vynechat zápas Ligy mistrů proti Ufě.

Prosinec 2008 Gradovaly spory s bývalým koučem Bokrošem, jenž po Novém roce v týmu skončil.

Květen 2009 Od klubu dostal výpověď, již však nepřijal, a obvinil naopak vedení z dluhu čtyř výplat.

Srpen 2009 Po arbitráži se nedostavil na trénink, čímž si od vedení klubu vysloužil pouze další pokutu.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...