Neděle 17. ledna 2021svátek má Drahoslav -5 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Kauza kvót otevřela lidem oči, říká první místopředseda ODS Zahradil

Kauza kvót otevřela lidem oči, říká v rozhovoru pro sobotní LN 1. místopředseda ODS Jan Zahradil, s nímž hovořil Blahoslav Hruška. Musíme zajistit, aby Česko nebylo napříště v Evropské unii přehlasováno, prohlašuje europoslanec a dodává: Pomohou nám v tom Britové, kteří tlačí na revizi evropských smluv. A tuhle šanci nesmíme propásnout, protože nejde jen o nějaké partajní bratříčkování, ale státní zájem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Komárek 3.10.2015 17:15

Zahradil má mimořádný talent v lidech nastartovat negativní emoce. Nicméně u nenávistných Čechů je to poměrně snadné. 

Když Zahradil promluví, NIKDO ho neposlouchá, nikdo ani neví, co vlastně říká. Negativní emoce totálně vypnou mozek, schopnost naslouchat, analyzovat.

Babiš musí vřískat radostí, téměř celý národ nenávidí pravicové demokratické strany a on si může budovat svou politickou, mediální a ekonomickou supermoc zcela nerušeně.

P. Broda 3.10.2015 18:11

To je Milane hloupost. Zahradil je nemasný neslaný moula osobně ho sleduji dlouho. Většinou jen papouškuje co mu kdo nakuká  učinkování  v EU parlamentu tragédie. ODS moc dobře ví proč ho uklidili do Bruselu. Zadarmo drahý bucifér nic více nic méně

V. Grycz 3.10.2015 18:18

Některé názory má dobré, ale nepřekove je v činy.

P. Ritter 3.10.2015 19:47

Zahradilův mimořádný talent v lidech nastartovat negativní emoce se zdaleka netýká jen Čechů a takový talent je naprosto nevhodný pro člověka, který v evropském parlamentu zastupuje ČR a je přece jenom v kontaktu s ostatními europoslanci, i když se vší silou vyhýbá práci a ostatním ve svém poslaneckém výboru.

K čemu je nám takový europoslanec, který je naprosto intelektuálně impotentní, není schopen podávat nějaké vlastní návrhy, bojí se v europarlamentu mluvit a navíc, jak jsi správně konstatoval "má mimořádný talent v lidech nastartovat negativní emoce"? Vždyť je to jen panák, který 3x do měsíce přijede na jednání a pak při hlasování zvedne nebo nezvedne ruku podle toho, jaký dostal příkaz.

M. Komárek 3.10.2015 20:48

Zahradil, Langer a další typy pohřbili ODS.

K. Wimmer 3.10.2015 15:24

Tenhle Zahradil je ostuda naroda.On vystupuje proti zajmum obcanu teto zeme,protoze vyuziva spatne informovanosti lidi ,kterou sam rozsival a zahnal nas spolu s pravicove radikalnim Klausem do totalni isolace a  tim se Cesko nachazi v situaci bez jakehokoliv vlivu na cokoliv a nejenom v EU ale po celem svete!!!

P. Ritter 3.10.2015 15:48

Naprosto s Vámi souhlasím. Klaus a jeho parta nás svým pubertálním chováním připravili o respekt ostatních členů EU a tím i o perspektivu, že naše národní potřeby budou brány vážně.

Vždycky jsem připomínal. že v EU je hodně zemí menších než ČR, které si nestěžují a naopak se snaží co nejvíc zapojit do činnosti EU a  pro prosazení svých národních zájmů  si hledají spojence místo toho, aby se jako ČR za Klausových dob ostentativně snažili pořád ostatní provokovat.

Nejnázornější příklad schopných diplomatů v EU jsou zástupci maličkého Lucemburska, kteří dokázali udělat z Lucemburska velmi důležitou zemi, protože mají nejvíc politiků ve vrcholových orgánech EU, Lucemburčan  Jean-Claude Juncker je dokonce předseda EK, tedy předseda vlády EU. Lucembursko dokázala svou politikou získat na své území důležité instituce a banky EU, takže dnes má Lucembursko nejvyšší HDP na hlavu v celém světě. Dosáhlo toho trpělivou a kvalitní prací v EU. S takovými jako je Zahradil ČR nedosáhne ničeho.

D. Řeháček 3.10.2015 15:20

Věřím tomu, že kdyby byla ODS u koryta, tak by hlasovala PRO přijímání uprchlíku, protože by se na tom daly nakrást další miliony. Ale není, tak se staví do pozice ochránce republiky a jeho obyvatel. Doufají asi, že národ jim to nezapomene a ve volbách ODS bude mít zelenou?

P. Ritter 3.10.2015 15:34

Bylo by zajímavé zjistit, kdo a jak se z politických stran angažuje v "neziskovém" byznysu kolem uprchlíků., kde jde o stovky milionů.

Dotační politika je neprůhledná, neví se pořádně ani to, kolik která neziskovka skutečně vydala na pomoc uprchlíkům a kolik vydala "na vlastní provoz".  Pár údajů o tomto byznysu je na 

http://www.ivcrn.cz/martin-ambros-jak-neziskovky-kradou-wintonovy-deti/

Velmi důležitý je tento odstavec :

"Pro tyto "neziskovky" nejen tím lépe, čím více imigrantů do ČR napomohou dovézt, ale dokonce tím lépe, čím hůře integrovatelní imigranti to budou. Jako právě muslimové. Čím totiž hůře integrovatelní budou, tím více pak bude z jejich strany tlačena "potřeba" zavádět více všemožných "programů na začleňování". V gesci právě těchto "neziskovek". A tedy i více grantů a dotací, včetně na jejich výplaty."

P. Ritter 3.10.2015 15:34

Takže samy neziskovky mají zájem na tom, aby se do ČR dostal nejhorší "odpad" mezi uprchlíky, na jehož "začleňování" dostanou mnohem víc než na vzdělané a schopné imigranty, kteří se bez velkých problémů začlení sami.

L. Říha 3.10.2015 15:04

Čím dříve se Unie rozpadne, tím lépe. Je to totalitní vlkodlak. Aby nám vnucovali islámské parazity a vyhrožovali, že pokud parazita nepřijmeme a nebudeme o něho pečovat, tak nás finančně sejmou, je vrcholem všeho.

P. Ritter 3.10.2015 15:09

Měl jste to vysvětlit Klausovi dříve, než nás do EU dostal, Jak známo, on poslal žádost o vstup ČR do EU, když byl předseda vlády a on podepsal přístupový protokol, když byl prezident.

V žádosti se výslovně zříkal suverenity ČR ve prospěch EU a protože se bál, že v referendu o vstupu ČR do EU by mohl národ býr proti, tak to referendum předběhl o 2 měsíce.

Najděte si detaily na Googlu - stačí zadat "vstup ČR do EU".

Kdybyste to tehdy Klausovi vysvětlil, tak byste se dnes nemusel rozčilovat. Klaus věděl, do čeho nás dostal a přece to udělal.

P. Broda 3.10.2015 15:11

Já tady vidím jednoho parazita a to jsi ty Řího! A čím dříve se takových parazitů zbavíme tím lépe!

H. Poláková 3.10.2015 15:24

Unie se jen tak nerozpadne. Bude existovat s námi, nebo bez nás i kdyby jste se Vy i Klaus s celým svým protiprdem rozkrájeli:)

J. Hrzal 3.10.2015 14:27

..tomuto pánovi nevěřím ni pozdrav

P. Ritter 3.10.2015 14:06

Za období Zahradilova europoslancování se podle prezenční listiny v letech 2004 až 2009 zúčastnil Zahradil 213 jednání - je to 74% z 288 konaných. To, že se zúčastnil, aby dostal diety samozřejmě neznamená, že tam skutečně pracoval jako poslanec - stačilo mu sedět jako pecka nebo se prezentovat  a nenápadně se vytratit. 

Z prostého vydělení počtu jednání počtem let vyplývá, že se ročně zúčastnil cca 42 jednání, tedy cca 3-4 měsíčně.  Podle další statistiky tam nikdy nic nepředložil ani nenavrhl, v nejlepším případě tam jako místopředseda výboru přednesl zprávu výboru (zřejmě v češtině, protože i čeština je jednací jazyk:-)) .

Posedět 3 dny v EP a dostávat za to měsíčně půl milionu je vynikající kšeft. 

http://www.europarl.europa.eu/mepatt/leg6/23712.pdf

Škoda, že se mi nepodařilo najít Zahradilovu prezenci po roce 2009. Zajímalo by mně, jestli se polepšil v prezenci a v aktivitě nebo už jako rutinér na to kašle úplně.

J. Šrámek 3.10.2015 14:03

Žádný politik,nebo strana nemá na občany takový vliv,jako zprávy o chování tzv.,,uprchlíků"!Vizte tu poslední,kdy se jich dvě stovky snažily násilím(!) projít tunelem do Velké Britanie.Vzájemné rvačky v Německu,copak na takové lidi je někdo zvědavý?

J. Denemark 3.10.2015 18:33

Zajděte si někdy na zápas Sparty nebo Baníku, chytrolíne.)

M. Brejcha 3.10.2015 13:45

Takové europoslance EU potřebuje, aby drželi hubu a krok !!!!

P. Ritter 3.10.2015 14:13

Vybral jste si špatný příklad - zrovna Zahradil je z těch, kteří na EU všude nadávají a přitom v EP nikdy nebojují za zájmy ČR, i když si je kvůli obraně zájmů ČR  platíme.

D. Řeháček 3.10.2015 15:26

Správně, potřebujeme "...aby drželi hubu a krok...". A nic nezpackali svým názorem.

J. Žitný 3.10.2015 13:39

Bude lepe, kdyz se Zahradil konecne nauci anglicky, aby si mohl v kantyne EP alespon sam objednat kavu.....kdyz uz v parlamentu samotnem mlci jako ryba (za cele ty roky nevystoupil ani jednou s zadnym prispevkem).

P. Broda 3.10.2015 13:46

Ono je to možní i dobře

P. Ritter 3.10.2015 13:28

Citace ze Zahradilových stránek:

"Mezi jeho další politické aktivity patří dlouhodobá práce ve společném parlamentním výboru EU-Turecko a angažuje se i v podpoře exilové Íránské opozice."

.

http://www.zahradil.cz/zivotopis

.

Patří mezi jeho "politické aktivity" i řízení migrace 2 milionů syrských uprchlíků z Turecka (kde momentálně jsou) do Evropy (kam by chtěli)?

A až se povalí imigrační vlna z Íránů, bude pro své Íránce žádat navýšení kvót?

P. Ritter 3.10.2015 13:20

Jan Zahradil je nejen  mizerný politik, ale i  křívý člověk. O tom svědčí  jeho dvojaké vystupování - známý je případ, kdy všemi prostředky snažil udržet regulované nájemné zrovna ve svém bytě, zatím co jako místopředseda ODS halasně žádal do nejrychlejší zrušení regulovaného (a tedy dotovaného) nájemného pro všechny.

Zahradil s europoslaneckým platem přes půl milionu měsíčně si proto mohl dovolit platit za byt s výměrou 100m2 kousek od Václavského náměstí 4.000Kč!!!

To v době, kdy se za garsonku v mnohem méně prestižním a lukrativním místě platilo až 15.000 Kč!!

A stále velmi urputně za pomoci ODS bojoval za to, aby zrovna a pouze jeho byt mohl platit regulované nájemné a ostatní platili nájemné tržní. 

http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2004042146

R. Primač 3.10.2015 12:55

Lidé hlavně musí otevřít oči a už nikdy nevolit pravicovou lůzu.Ods oda vv sz us kdu top a superanalfabety ekonomiky klause a kalouska.

P. Ritter 3.10.2015 12:50

Jan Zahradil by měl svůj odmítavý poměr k EU demonstrativně zdůraznit tím, že se vzdá poslaneckého mandátu v Evropském parlamentu.

Jeho postoj odmítače EU a sabotéra jednání jeho poslaneckého výboru, přičemž jako důvod neúčasti při projednávání a hlasování "výboru pro mezinárodní obchod" udává setkání s voliči a práci místopředsedy ODS. Aby získal diety, zajede cca 1x měsíčně do Bruselu, tam prohodí pár formálních slov a zase se vrátí do ČR. Nikdy nepřináší vlastní návrhy a náměty, vždy jen něco bezvýznamného plácne, aby se neřeklo. Nedávno jsem četl, že jedno slovo pronesené Zahradilem v Evropském parlamentu nás stojí přes 3900 Kč.

Zahradil je vyžírka, který u jisté části české populace získává body útoky na EU a proto klidně schválí i věci, které budou v ČR nepopulární, aby mohl vzápětí EU kritizovat a žádat vystoupení ČR z EU. Současně se však znovu a znovu cpe do EP, aby měl zajištěný půlmilionový měsíční příjem. Vždycky se najde dost blbů, kteří  ho do EP dostanou.

J. Fohl 3.10.2015 12:50

Jak někdo vizi a strategii ODS nedávno trefně na internetu charakterizoval: Konvička  s lidskou tváří!

H. Poláková 3.10.2015 14:16

:)))))

P. Broda 3.10.2015 11:12

Mrtvá strana ODS se na vlně uprchlíků chce vydrápat nahoru.   Ano lidé by měli otevřít oči a podívat  se jak jsou si komunisté a ODS podobní. Jak si je  Ransdorf podobný v rétorice s Klausem . .....


TEST olejů: nejhorší je kokosový, zdravější je i sádlo

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na smažení a fritování, do salátů, omáček i dresinků... Do velkého srovnání olejů a tuků jsme vybrali dvacet výrobků....

Život s Ester. Není úplně málo komplikovaná, přiznává trenér Bank

Trenér Tomáš Bank má velký podíl na lyžařských úspěších Ester Ledecké. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je to už pět let, co od svého bratra Ondřeje přesedlal jako trenér k Ester Ledecké. Dovedl ji k olympijskému zlatu v...

Expremiér Sobotka se vrátil do pražských Stodůlek. Pořídil si byt v paneláku

Bohuslav Sobotka před svým bytem. (12. ledna 2021) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Expremiér Bohuslav Sobotka se v tichosti vrátil z Moravy, kam se uchýlil po odchodu z politiky, do Prahy. Jak zjistila...